Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Afife Ödülleri'nde adaylar açıklandı

Afife Ödülleri'nde adaylar açıklandı

İlk Müslüman Türk kadın tiyatro oyuncusu Afife Jale anısına bu yıl 10'uncu kez düzenlenen Afife Tiyatro Ödülleri'ne aday gösterilenler açıklandı.

İhtiras Tramvayı, 4. Murat, Uyarca adlı oyunlar en başarılı prodüksiyon ödülü için yarışacak. Kazananlar 24 Nisan'daki törende açıklanacak. İşte Afife Ödülleri'nin belli başlı dallardaki adayları:

En Başarılı Prodüksiyon
İhtiras Tramvayı
4. Murat
Uyarca

En Başarılı Yönetmen
Kemal Aydoğan
Şakir Gürzumar
Engin Uludağ

En Başarılı Erkek Oyuncu
Can Başak
Erdal Beşikçioğlu
Emre Kınay

En Başarılı Oyuncu
Ayşen İnci
Zuhal Olcay
Tilbe Saran

Afife Tiyatro Ödülleri'nin sahipleri ödüllerini 24 Nisan'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek törenle alacak.

Bu arada, "Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü"ne Turgut Özakman, "Nisa Serezli Aşkıner Özel Ödülü"ne Mücap Ofluoğlu, "Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü"ne Yeşim Özsoy Gülan, "Tiyatroda Yeni Kuşak Özel Ödülü"ne Bartu Küçükçağlayan değer bulundu.

"Yapı Kredi Sigorta Özel Ödülü"ne de Eskişehir'de sanata verdiği destek ve açtığı tiyatro salonları nedeniyle Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen layık görüldü.
(Hürriyet)
345
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.