Magazin

AIDS'le mücadele için Naomi pulları

AIDS'le mücadele için Naomi pulları

Avusturya posta idaresi, AIDS'le mücadele için düzenlenen yaşam balosuna destek veren ünlü model Naomi Campbell için özel pul serisi hazırladı.

Posta idaresinin 800 bin adet bastığı 'Naomi Campbell' pulları, yaşam balosunun yapılacağı 20 Mayıs'tan itibaren satışa sunulacak.

Tanesi 0.75 euro olan pulların satışından elde edilecek gelirin 100 bin euro'su Life Ball (Yaşam Balosu) projesine bağışlanacak.

Naomi Campbell serisi pullardan 100 tanesinin de kartona basılmış 'özel seri' olarak İnternet'te faaliyet gösteren e-bay üzerinden açık artırma ile satışa sunulacağı ve gelirinin tümünün Life Ball projesine bağışlanacağı belirtildi.

AIDS'le mücadele için ilk kez 1993 yılında başlatılan geleneksel 'Yaşam Balosu', bu yıl Viyana belediye sarayında yapılacak.

Yıldızlar katılacak
Projeye ilişkin basın toplantısı düzenleyen Gery Keszler, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm kaprislerine rağmen Naomi Campbell, Catherine Deneuve, Anastacia ve Sharon Stone gibi starları Viyana'ya getirmeyi başardığını söyledi.

Viyana belediye sarayında yapılacak bu yılki balonun açılış ve moda gösterisinin açık havada yapılacağını belirten Keszler, Diesel firmasınca özel olarak hazırlanan Life Ball kreasyonunun ünlü model Naomi Campbell'in yanı sıra 60 kadar uluslararası model tarafından sunulacağını ifade etti.

Keszler, bilet satışı ve sponsor firmaların bağışlarından elde edilecek gelirle bu yıl AIDS'le mücadele kuruluşlarına verilmek üzere 1 milyon euro'dan fazla gelir elde edeceklerini umduğunu belirtti.

Konuklar için düzenlenecek çekiliş için, Mini otomobil firması Cabrio modeli özel bir otomobil bağışladı. Firmanın Avusturya temsilcisi Reinhard Pössel, çekiliş için bağışlanan özel üretim Cabrio otomobilin sahibi, ünlü model Naomi Campbell'in yapacağı çekilişle belirlenecek.

Viyana belediye sarayında yapılan geçen yılki baloda bilet satışı ve bağışlarla birlikte toplam 1 milyon 17 bin euro gelir elde edildiği ve bu miktarın AİDS'le mücadele için faaliyet gösteren dünyanın çeşitli ülkelerindeki kuruluşlara dağıtıldığı açıklandı.
Yayın tarihi: 09.05.2006
445
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.