Magazin

Adile Teyze 'dönüyor'

Adile Teyze 'dönüyor'

Televizyonda anlattığı masallarla 'kuzucuklarını' tatlı rüyalara yollayan Adile Naşit, bilgisayar animasyonuyla canlandırılarak ekranlara dönecek.

TRT'de yayımlanan 'Uykudan Önce'de anlattığı masallarla çocukları 'uykuya hazırlayan' efsanevi oyuncu Adile Naşit, ölümünden tam 18 yıl sonra bilgisayar animasyoncuları tarafından yeniden 'canlandırıldı'.

11 Aralık 1987'de kaybettiğimiz Adile Naşit, Momentum AŞ ve Medyalab işbirliğiyle 3 boyutlu animasyon olarak 'canlandırıldı'. Naşit, teknolojinin yardımıyla, yıllar önce olduğu gibi yine 'Kuzucuklarım' dediği çocuklar için masallar, öyküler anlatacak. Televizyonlarda çocuk programı eksikliği olduğunu belirten MedyaLab Genel Müdürü Bülent Turgut, hazırladıkları projeyle ilgili şunları söyledi:

'Vârislerle anlaştık'
"Geçmiş yıllara oranla ekranlarda çocukların seyredebileceği çok az program var. Adile Naşit bizim çocukluğumuzda masallar anlatırdı. Şimdi böyle bir program yok. Zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan, multi - platform animasyon teknolojisi geliştiren Momentum AŞ ile bu projeyi oluşturduk. Vârisleriyle anlaştığımız Adile Naşit, yeniden çocuklarla olacak. Demo bölüm hazır. Projeyi günlük planlıyoruz. Televizyon kanallarıyla görüşmelerimiz sürüyor."
(Milliyet)
Yayın tarihi: 12.04.2005
485
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.