Magazin

Acun'un açtığı davada ilginç savunma

Acun'un açtığı davada ilginç savunma

Acun Ilıcalı'nın Merve Büyüksaraç'a açtığı tazminat davası görülmeye başladı.

Habertürk’ten Canan İspir’in haberine göre; Acun Ilıcalı’nın "Survivor’da aç kalmadık" diyen Merve Büyüksaraç’a açtığı dava başladı. Sözleşmeyi ihlalle suçlanan Büyüksaraç, "El feneri ışığında imzaladım, geçersizdir" dedi.

Acun Ilıcalı’nın, Survivor’ın ikinci sezonunundan elendikten sonra adada aç kalmadıklarını iddia eden Merve Büyüksaraç’a sözleşmeyi ihlal ettiği gerekçesiyle açtığı 500 bin TL’lik tazminat davası başladı. İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dün yapılan duruşmada Büyüksaraç sözleşmeyi yarışma başladıktan 6 gün sonra adada el feneri ışığında okuyamadan imzaladığını, şimdi ise aleyhine olan maddelerin kullanıldığını iddia etti. Sözleşmenin geçersiz olduğunu belirten Büyüksaraç, tek taraflı yayınlarla da küçük düşürüldüğünü öne sürdü. Mahkeme, taraflara sulh olma çağrısında bulunarak yarışmanın geriye dönük tüm kayıtlarının incelenmesine karar verdi.

‘Yemek verdiler’ demişti

Merve Büyüksaraç, “Adada o kadar aç da değildik. Evet, yerde yatıyorduk, fareler vardı ama yapım ekibi yemek veriyordu. Çok ciddi açlık çekmedik hiç. Sözleşmede ‘Kıbrıs’a gelmezseniz 100 bin TL ödersiniz’ yazıyordu, buna rağmen gitmedim. Gerekirse o cezayı ödemeye hazırım” demişti.

Yayın tarihi: 01.05.2013
504
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.