Magazin

Acun'un 2,5 milyon dolarlık oyuncağı

Acun'un 2,5 milyon dolarlık oyuncağı

Acun Ilıcalı, yurt dışı iş bağlantıları için uçak bakmaya başladı. Airex Fuarı'na katılan Ilıcalı, deneme uçuşu da yaptı.

Güncellenme tarihi:
Yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı, Airex 2010 Uçak Fuarı'da 'uçan otomobil' lakaplı Eclipse 500 adlı uçağı denedi. Yaklaşık bir haftadır EA Havacılık şirketiyle görüşmeler yapan Ilıcalı, 2.5 milyon dolar değerindeki uçağı almayı düşünüyor. Şirketin ortaklarından Mete Güldamlası ve Ekim Alptekin ile deneme uçuşu yapan Acun Ilıcalı'nın uçağı beğendiği öğrenildi. Acun Ilıcalı uçuş sonrası, uçağın dört kişilik olduğunu, kullanışlı olması nedeniyle yurt dışındaki işleri için tercih edeceğini belirtti. Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın da deneme uçuşu yaptığı uçağın, Türkiye'de üretilip üretilemeyeceği tartışılıyor. EclIpse 500 adlı uçağı kullananlar arasında Microsoft'un sahibi Bill Gates, Formula 1 pilotu Ralph Schumacher ve Paul Allen gibi dünyaca ünlü isimler var. New MexIco Albuquerque'de üretilen uçağın şirketine, 2009'da EA Havacılık ortak oldu. (Milliyet)
Yayın tarihi: 05.10.2010
423
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.