Magazin

Acun Ilıcalı'dan TV8 için sürpriz karar

Acun Ilıcalı'dan TV8 için sürpriz karar

Acun Ilıcalı, canlı yayında, medyadaki hedeflerini ve TV8’in satışına dair bilinmeyen detayları açıkladı.

TV8'i satın alarak medya patronu ünvanı kazanan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Kanaltürk ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın konuğu oldu. Merak edilenleri yanıtlayan Acun, çarpıcı açıklamaları kadar esprili yanıtlarıyla dikkat çekti.

HABER MERKEZİ SİYASİ BASKI NEDENİYLE Mİ TASFİYE EDİLDİ?

Medyadaki hedeflerini ve TV8’in satışına dair bilinmeyen detayları açıklayan Acun Ilıcalı, yeni kanalında habere yer vermeyeceği için 'siyasi baskı altında' iddialarınıyanıtladı:

"Baskı gelse haber yapma diye mi gelir haber yap diye gelir. Haber benim bilmediğim bir konu. Bana göre bütün gün insanlar haberleri internetten takip ediyor. Akşam haber seyretmek gibi bir motivasyonları kalmıyor bence. Ayrıca haber kanalları var. Full haber veriyorlar. Ulusal kanalların ana haber bültenleri var."

PARA BENİ BULDU BEN PEŞİNDE KOŞMADIM

"Hayatımın hiçbir döneminde TV alayım diye bir düşüncem olmadı. Ama hep risk aldım. Son dönemde hissettiğim bir olaydı. Kanal alma düşüncesi zamanı geldi dedim ve bunu yaptım.

TV alacak riske girecek bir yapıda olmasam zaten burada da olamazdım. Muhabirken Acun Firarda yapmaya karar verdim, o riskti. Ben zaten yaptığım 4 programla yeterince dertle boğuşuyorum. Şimdi daha çok mücadele edeceğim, 4 program yerine 7 program yapacağım. Hayatımın hiçbir döneminde para kazanayım diye bir hesap yapmadım. Ama en çok para kazanan yapım şirketiyiz. Biz mutlu olunca zaten zaten iyi işler yapıyoruz, seyirci de mutlu oluyor ki izliyor. Para beni buldu açıkçası ben para peşinde koşmadım.

REKLAM PASTASI YETMİYOR KANALLAR PARA KAZANMIYOR

7 sene kontratsız çalıştım. Her şeyin bir ederi var ve onu takdir ediyor kanal. Şimdi geldik kanal aldık. Hesap yapmayacağım yine ama para kazanılmaz diye bir şey yok... Orantısız kanal sayısı var. Reklam pastası yetmiyor. O kadar iddialı ve agresif kanal var ki kanallar para kazanamıyor.

FERİT ŞAHNEK ACUN'U STAR TV İÇİN NASIL İKNA ETTİ?

Show TV’den ayrıldığımda 5 kanaldan teklif aldım. Hepsi bana çok iyi davrandı. Ferit Şahenk benimle bir konuşma yaptı. 5 dakika sürdü. Duygusal bölüme çok girdi. Ben iletişim kurup insanlara dokunabiliyorum. Ferit Bey güzel bir konuşma yaptı benimle ve benim silahımla beni vurdu. Bana dokundu. Ben de 5. dakikada ben sizinle çalışacağım dedim. Ayrılırken de samimi konuştuk.

Geleceğe yönelik planlarını da paylaşan başarılı televizyoncu hedefinin 2014 Aralık ayında ilk üç kanal içerisinde yer almak olduğunu söyledi.

TV8 BİRİNCİ TERCİHİMDİ

Benim kendi programlarımı taşıyabileceğim bir yer olarak TV8’i gördüm. TV8 birinci tercihimdi. Allah yardım etti ve birinci tercihime kavuştum.

MEHMET NAZİF BEY'LE PAZARLIK YAPMADIK

Mehmet Nazif Günal ile tanışmıyordum. Sağ olsun Abiş Bey var, eski genel müdürü o bizi tanıştırdı. Buluştuk ona nasıl bir kanal yapacağımı anlattım. Hiç pazarlık yapmadık. Anladı ki Acun kazandığını televizyona yatırıyor. Kanalı satmayı kabul etti. Teşekkür ediyorum.

KANALDAKİ İŞTEN ÇIKARTMALAR İÇİN NE DEDİ?

Bir iki gün içinde kanala gideceğim. Teknik direktör gibi düşün bir takıma gitse kendi ekibiyle gelir. Ben de 150 kişilik ekibim var ne yapayım onları getirmeyeyim mi? Haberin kaldırılması.. Siyasi baskı mı geldi? Komik bir durum oldu, siyasi baskı gelse haber yapma diye mi gelir haber yap diye gelir. Haber benim bilmediğim bir konu. Bana göre bütün gün insanlar haberleri internetten takip ediyor. Akşam haber seyretmek gibi bir motivasyonları kalmıyor bence. Zaten haber veren çok kanal var. Bizde de olmayıversin.

Acun Ilıcalı, yenilenen TV8’de dizi filmler olmayacağını, ama sit-com olacağını söyledi.

BELGESEL YAYINLAMAZSAM EN ADİYİM

Sunucunun kanalda belgesel olacak mı sorusuna; Acun Ilıcalı, "kanal bizim değil mi abi belgesel de koyacağım, koymazsam en adiyim" diyerek esprili bir yanıt verdi.

2014 ARALIK'TA İLK İLK ÜÇTE OLACAĞIZ

Eylül’de yeni programlar başlayacak, yılbaşında ilk 3’te oluruz. Yani Aralık 2014’te ilk 3 kanaldan biri oluruz.

(Gazeteciler)

Yayın tarihi: 21.11.2013
700
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.