Magazin

Açık artırmayla satılık rektör

Açık artırmayla satılık rektör

ABD'deki Ohio Üniversitesi'nden bir öğrenci sevmediği rektörü Karen Holbrook'u İnternet'teki mezat sitesi e-bay'de şakayla satışa çıkardı.

İşletme Fakültesi'nde ikinci sınıf öğrencisi olan Timothy Rosman, Ohio Üniversitesi Rektörü Karen Holbrook'u bir penny'den açık artırmaya çıkardı ve müzayedeye katılacaklara, 'Lütfen onu satın alın ki, bize daha fazla çile çektirmesin' diye seslendi. Rosman, rektörü geçen cumartesi günü satışa çıkardı ve aynı günün akşamı biçilen fiyat 100 doları buldu. Satılık rektör teklifinin 2 bin tık aldığını, 26 fiyat artırımı geldiğini belirten Rosman, 'Bu aslında bir şaka ama, Holbrook'u sevmediğim doğru' dedi.

Rektörün, üniversitedeki hiçbir soruna eğilmediğini, işlenen suçlar karşısında duyarsız kaldığını, birçok tesisin bakımsızlıktan döküldüğünü söyleyen Rosman, 'Sadece unvanı ve bir yılda kazandığı 400 bin dolarla ilgileniyor' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 23.02.2005
380
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.