Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Açık artırmayla bombardıman uçağı

Açık artırmayla bombardıman uçağı

Bir nükleer bombardıman uçağı, İnternet'teki açık artırma sitesi eBay'de 6 bin sterlinlik başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu.

İngiliz koleksiyoncu Brian Bateson, Vulcan XL391 tipi bombardıman uçağını, 6 bin sterlinlik başlangıç fiyatıyla satışa çıkardı. Silahsız uçağın nakliye işleminin, alıcıya ait olduğu belirtildi. Bateson satış ilanında, "Eksiği gediği bulunmayan VulcanXL391'a sahip olmak, havacılık tarihinin bir parçasına sahip olmaktır" ifadesini kullandı.

40 ton çekiyor
40 ton ağırlığa, 30 metre kanat açıklığına sahip uçak, İngiliz Blackpool havaalanında muhafaza ediliyor. Açık artırma, 6 Kasım'da sona erecek. Şimdiye dek beş kişinin fiyatı artırdığı ve şu anda en yüksek miktarın 10,300 sterlin olduğu belirtildi. Avro Vulcan uçakları, 1960'larda İngiltere tarafından nükleer bombardıman amacıyla üretilmiş, daha sonra klasik bombardıman uçaklarına çevrilmişti.
349
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.