Magazin

Aç erkek, 'dolgun' kadınları beğenir!

Aç erkek, 'dolgun' kadınları beğenir!

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, erkekler acıktıklarında 'tombul' kadınları daha çekici buluyor.

İngiltere'de yapılan bir araştırma, karnı acıkan erkeklerin dolgun kadınları daha çekici bulduğunu ortaya koyarak açlık ve tokluk durumunun erkeklerin karşı cinsle ilgili beğenilerini büyük ölçüde etkilediğini gösterdi.

Sonuçları "The British Journal of Psychiatry" dergisinde yayımlanan araştırmanın birinci aşamasında 30'u aç, 31'i tok olan toplam 61 erkek öğrenciden, açlık oranlarını 1 ile 7 arasında bir sayıyı seçerek değerlendirmeleri istendi.

İkinci aşamada, bu erkeklere, dar kıyafetler giymiş farklı kilolarda olan 50 kadının fotoğrafları gösterilerek hangi kadının daha çekici olduğu soruldu. Araştırmanın sonucunda, aç olan erkeklerin kilolu kadınları çekici bulma oranının, tok olanlara göre çok yüksek olduğu ortaya çıktı.

Araştırmayı yürüten Newcastle Üniversitesi doktorlarından Martine Tovée, "Bu çalışma, psikolojinin algılarımız üzerinde ne denli büyük bir etkisinin olduğunu gösteriyor" dedi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 29.07.2006
573
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.