Magazin

Abramoviç'ten Türkiye'ye yatırım

Abramoviç'ten Türkiye'ye yatırım

Rus iş adamı ve Chelsea Kulübü'nün sahibi Roman Abramoviç, Muğla´nın Marmaris ilçesine bağlı Turgut köyünde inşaat halinde bulunan Kutlutaş Marmaris Keyland Otel'i satın almak için Marmaris'e geldi.

Geçen yaz birkaç kez Ege koylarına gelerek mavi turlara katılan Abramoviç, dünyaca ünlü koylara ev sahipliği yapan Marmaris´ten otel almaya karar verdi.

Antalya'dan özel helikopteriyle Marmaris'e gelen Abramoviç ve yanındaki 2 Rus iş adamı, öğle saatlerinde Turgut köyündeki otelde incelemelerde bulundu.

Otel inşaatını gezen Abramoviç ve beraberindekiler, daha sonra Selimiye köyüne geçerek sahildeki restoranda balık yedi. Yemeğin ardından tekrar helikopterine binen Abramoviç, almayı planladığı otelin üzerinde 2 tur attıktan sonra Antalya´ya gitti.

Abramoviç´in, daha sonra, inşaatla ilgili planları istettiği öğrenildi. Turgut köyüne gelen aracı kurumun yetkilisi Engin Ergun, otelin teknik müdüründen otel projesi ve inşaat planlarını aldı.

Abramoviç´in oteli havadan ve karadan incelediğini belirten Ergun, "Abramoviç, incelemesinin ardından bizi arayarak otel inşaatıyla ilgili planları görmek istedi" dedi.
Yayın tarihi: 04.09.2006
292
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.