Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Abramovich'in hayatı müzikal oluyor

Abramovich'in hayatı müzikal oluyor

Rusya'nın önde gelen zenginlerinden Abramovich'in hayatını anlatan, müziklerini Elton John'un yapacağı bir müzikal hazırlanıyor.

Sibirya'da sahip olduğu petrol yatakları sayesinde dünyanın önde gelen milyarderleri arasına giren Roman Abramovich'in hayatı İngiltere'de müzikal oluyor. Petrol sayesinde kazandığı gelirlerin yanı sıra anavatanında sahip olduğu çeşitli fabrika ve gayrimenkullerle servetine servet katan Abramovich'in adını tüm dünyaya duyuran olay ise Londra'nın ünlü takımı Chelsea'yi satın alması olmuştu.

200 milyon sterlin Chelsea'ye
İlk yılında takıma 200 milyon Sterlin'in üzerinde transfer yaparak spotları üzerine çeviren Abramovich'in hayatını anlatan müzikalin adının 'Kırmızı Rom' olması bekleniyor. Ünlü milyarderin müzikalinin tasarımını ise Rod Stewart'ın eski menajeri yapımcı Billy Gaff gerçekleştirmiş.

Müzikleri Elton John yapacak
Kırmızı Rom'un müziklerini ise dünyanın en ünlü sanatçıları arasında yer alan Elton John'un yapacağı belirtiliyor. İngiiliz The Sun Gazetesi'nde yer alan habere göre müzikal, yazar Chris Hutchins'in 'Abramovich: The Billionaire From Nowhere ( Abromovich: Hiçbir yerden gelmeyen milyarder)' adlı biyografi kitabından yapılan alıntılara dayandırılarak sahneye konacak.

Müzikale katkıda bulunacak kişilerle son görüşmelerin şu günlerde yapıldığının belirtildiği haberde, Rod Stewart, Queen ve Boy George'un da katkıda bulunacağı ifade ediliyor.

Hollywood'u düşünüyor
Bunun yanı sıra Roman Abramovich'in bugünlerde Hollywood'a da hızlı bir giriş yapmak için çalışmalar yaptığı belirtiliyor. Bu amaçla William Morris'in ajansını almak isteyen Abramovich, Halle Berry, Lucy Liu, Jackie Chan ve Sarah Michelle Gellar gibi yıldızların da peşine düştüğü de sızan haberler arasında.
396
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.