Magazin

ABD'nin cinsel profili

ABD'nin cinsel profili

ABD'de yapılan bir araştırma, ABD'li erkeklerin yüzde 25'inin, kadınların ise yüzde 13'ünün hayatları boyunca 25'den fazla partner değiştirdiğini ortaya koydu.

Araştırma kuruluşu Zogby'nin haber sitesi MSNBC.com için yaptığı araştırmaya göre, ABD'li erkeklerin yüzde 34'ü, kadınların ise yüzde 38'i, hayatları boyunca birlikte oldukları kişi sayısının 1 ile 5 arasında olduğunu belirtti.

Erkekler daha hızlı!
Amerikan Ulusal Sağlık İstatistikleri Merkezi verilerine göre de 30-44 yaş aralığındaki ABD'li erkeklerin hayatları boyunca 6 ile 8 partneri olurken, kadınlarda ise bu sayı 4'ü buluyor.

'Korunma' ciddiye alınmıyor
Zogby araştırması ayrıca, ABD'lilerin cinsel hayatları konusunda tam anlamıyla tehlikeli bir kumar oynadıklarını gösterdi. Buna göre, yeni biriyle tanışanların sadece yüzde 39'u partnerlerine HIV taşıyıp taşımadığını soruyor.

Para karşılığı ilişki
Araştırmanın sonuçlarına göre, ABD'lilerin yüzde 73'ü tek eşli bir ilişki yaşarken, yüzde 66'sı alkollü iken korunmasız cinsel ilişkiye giriyor. Yaşları 18 ile 70 arasında değişen 56 bin yetişkin ve erkeğin katıldığı araştırmanın sonuçlarına göre, ABD'lilerin yüzde 15'i cinsel ilişki karşılığında birilerine para ödüyor.
Yayın tarihi: 11.10.2005
423
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.