Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

ABD'linin kanser kabusu

ABD'linin kanser kabusu

Amerikalıları en çok korkutanlar sıralamasında kanser, açık farkla ilk sırayı aldı. ABD'li vatandaşın "korku tercihleri"nde ikinci sırada trafik kazası sonucu ölmek geliyor.

ABD çapında yapılan bir araştırmaya göre, Amerikan halkının yüzde 30'u en çok kansere yakalanmaktan korktuğunu söylerken, yüzde 19'u trafik kazasına kurban gitmekten, yüzde 13'ü terör saldırısıyla ve yüzde 12´si şiddetle karşılaşmaktan korkuyor.

Araştırma farklı, sonuç aynı
Amerikan Kanser Araştırma Derneği ile kanseri yenmeyi başaran bisikletçi Lance Armstrong'un kendi adını taşıyan vakfının yaptığı araştırmada da "En çok hangi hastalıktan korkarsınız?" sorusuna, Amerikalıların yüzde 34'ü yine kanser yanıtı verdi. Amerikalıların yüzde 16'sı kendilerini en çok korkutan hastalığın kalp krizi, yüzde 14'ü Alzheimer, yüzde 9'u AIDS ve yine yüzde 9'u da diyabet olduğunu söyledi.

Kanserin ve bu hastalıktan ölümlerin çok yaygın olduğu ABD´de, araştırmaya katılanların 3´te 2´si hükümetin kanser araştırmalarına daha çok para ayırmasını istedi.
434
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.