Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

ABD'li dövmeyle akıllanıyor

ABD'li dövmeyle akıllanıyor

ABD'de 45 milyon kişinin vücudunda en az bir dövme bulunduğu ortaya çıktı. Dövme yaptırdıktan sonra kendimi daha akıllı hissediyorum diyen Amerikalı bile var.

Harris Interactive adlı kuruluşun araştırmasına göre, 282 milyon insanın yaşadığı ABD'de nüfusun yüzde 16'sında dövme bulunuyor. Bunların üçte biri, dövmenin kendisini "daha seksi" yaptığı inancında.

Vücudunu dövdürenlerin yüzde 29'u da kendini "daha serseri", yüzde 5'i ise "daha akıllı" hissettiği inancında. Araştırmaya göre, erkeklerin yüzde 16'sında, kadınlarınsa yüzde 15'inde dövme bulunuyor, yaş ortalaması düştükçe dövmeli vücut oranı da yükseliyor. İstatistiklere göre, ABD'de 25-29 yaşlarındakilerin yüzde 36'sı, 30-39 yaşlarındakilerin de yüzde 28'i dövmeli.

Demokratlar daha çok dövdürüyor
Dövme yaptıranların siyasi tercihleri incelendiğinde Demokratların yüzde 18'i, Cumhuriyetçilerin de yüzde 14'ünün vücudunda en az bir dövme olduğu görülüyor.

Dövme sahibi insanların yüzde 17'si yaptırdığına pişman. Bu konuda en fazla şikayet edilen, dövmeyle yazdırılan ve bir türlü silinemeyen isimler. Özellikle biten beraberliklerin ardından, vücuda nakşedilen isimle her dakika yüzyüze gelme ihtimali, insanı bunalıma dahi sokabiliyor.
391
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.