Magazin

ABD onu seçerse bir devrim yapmış olur!

ABD onu seçerse bir devrim yapmış olur!

Miss America finaline katılmaya hak kazanan Kayla Martell, güzelliğiyle baş döndürüyor ve en favori adaylar arasında. Ama onu diğer yarışmalardan farklı kılan bir şey var.

ABD'nin Delaware eyaletinde düzenlenen güzellik yarışmasında birinci seçilerek Miss America finaline katılmaya hak kazanan Kayla Martell, güzelliğiyle baş döndürüyor ve en favori adaylar arasında. Ama onu diğer yarışmalardan farklı kılan bir şey var. Kayla alopesi areata (kellik) hastalığından mustarip.

Kayla, normalde doğal haliyle olmayı tercih ediyor. Miss Delaware yarışmasına üç kez peruksuz katılmış. Dördüncü denemeden önce peruk takması yönündeki tavsiyesiyelere uymuş ve birinci seçilmiş.

ABC News'e yaptığı açıklamada, "İlk bakışta benim ya çok hasta olduğumu ya da kemoterapi gördüğümü sanıyorlar. Peruk insanların ilk bakışta benim için endişelenmemesini sağlıyor. Kel bir güzellik kraliçesi şöyle dursun, insanlar kel bir görünce bile çok şaşırıyor. Alışverişe çıktığımda, arkadaşlarımla dışarıda eğlenirken, evde peruksuzum. Bu benim çünkü. Gerçek ben bu" diyor.

Üç yaşından beri Amerika güzeli olma hayali kuran 22 yaşındaki Kayla, on yaşında saçlarının dökülmeye başladığını ve seyrekleştiğini farketmiş.

Diğer adaylardan farklı olsa da kötü hissetmediğini ve peruksuz insan içine çıkmaktan utanmadığını anlatıyor.

Kayla, CBS news'e ulusal alopesi areata (kellik) vakfı için çalışacağını da anlatıyor.

Alopesi areata, vücudun tamamı veya bazı bölgelerinde, genellikle kafa derisinde saç ve kılların kaybedilmesidir. Alopesi areata, doğuştan gelen ve vücudun kendi saç foliküllerine saldırarak büyümelerini önlediği bir hastalık olarak biliniyor.
(Gazeteport)
Yayın tarihi: 12.01.2011
380
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.