Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

IAAF'den Süreyya tepkisi

IAAF'den Süreyya tepkisi

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop'un cezasının 1 yıla indirilmesine Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF) karşı çıktı.

IAAF Genel Sekreteri Istvan Gyulai yaptığı açıklamada, doping olayına karışanların en az 2 yıl cezası alması gerektiğini ve bunun da herkes tarafından bilindiğini söyledi.

Federasyonlara uyarı
Türkiye Atletizm Federasyonu'nun Süreyya Ayhan Kop'a ve Yunanistan Atletizm Federasyonu'nun da Yunan atletlere verdiği cezaları yetersiz bulduklarını belirten Gyulai, "Bu konuda her iki federasyona da en kısa zamanda resmi bir yazı göndereceğiz. Bu atletlerin en az 2 yıl yarışmalardan men edilmesini isteyeceğiz" dedi.

Bundan böyle kararlar IAAF'in
Doping olaylarından artık sıkıldıklarını da belirten Gyulai, şöyle konuştu: "Bundan böyle IAAF olarak profesyonel atletlerin her türlü konularına IAAF karar verecek.

Federasyonlara da ceza vereceğiz
IAAF'nin kararlarına uymayan ulusal federasyonlara ise para cezası veya IAAF'nin şampiyonalarından men cezası verilecek. IAAF olarak doping konularından bıktık. Doping olaylarını en aza indirmek için köklü kararlar alacağız.

Süreyya Ayhan Kop ve Yunan atletlerle ilgili karamızı birkaç güne kadar yetkili ulusal federasyonlara göndereceğiz."
377
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.