Magazin

A-Ha Bodrumlu oldu

A-Ha Bodrumlu oldu

Ünlü müzik gruplarından Norveçli A-Ha'nın kurucusu Magne (Mags) Furuholmen, gruptan arkadaşı Morten Harket ile birlikte Bodrum'un Gündoğan Beldesi'nde 350'şer bin dolara villa satın aldı.

Kurulduğu 1982 yılında, "Take on me" adlı parçalarıyla ABD ve dünya müzik listelerini altüst eden A-Ha'nın kurucusu Magne Furuholmen, arkadaşı Morten Harket ile birlikte, Bodrum'un Gündoğan Beldesi Bucakyer Mevkii'nde tarihi Apostol Kilisesi'nin bulunduğu Apostol Adası karşısındaki koyda iki ay önce iki tane yüzme havuzlu lüks tripleks villa satın aldı.

Furuholmen iki gün önce de eşi Heidi, oğulları Philip August (13), Thomas Vincent (14), babası Terry Furuholmen ve sanatçı arkadaşı Morten Harket ile birlikte Bodrum'a gelerek tatil yapmaya başladı.

Dünya müzik piyasasında ve Norveç'te "Mags" adı ile anılan 44 yaşındaki Magne Furuholmen beş yıldır tatil yapmaya geldiği Bodrum'da çok mutlu olduğunu belirtti.

Almanya'da tanıştığı Gündoğanlı turizmci arkadaşı, Boncuk restoranın işletmecisi İbrahim Öztop sayesinde Bodrum'da 350'şer bin dolara villa sahibi olduklarını belirten Magne Furuholmen, Türkiye ve Bodrum'da konser vermek istediğini söyledi.

Tarkan'ı büyük keyifle dinlediğini anlatan Furuholmen, "Bodrum ve Gökova koylarına hayranım. Bakir ve doğal yapısı bozulmadan korunmuş tarih ve kültür kentinde tatil yapmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Yılın tüm yorgunluğunu burada atıyorum. Artık Gündoğanlı olduk, İnsanların sıcakkanlı ve misafirperverlikleri bizi buraya bağladı" dedi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 07.07.2006
517
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.