Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

94 yaşında Empire yarışında

94 yaşında Empire yarışında

Empire State Binası'nın merdivenlerini tırmanma yarışının duayeni 94 yaşındaki İtalyan Chico Scimone, pazartesi şansını bir kez daha deneyecek.

Dünyanın en ünlü gökdelenine daha önce en hızlı biçimde olmasa da 17 kez tırmanan Scimone, Sicilya'daki Etna yanardağının eteklerindeki Taormina kasabasında oturuyor. "94'lük genç" Scimone, Empire State Binası'nın 1576 basamağına hazırlık için her gün bir parktaki 140 basamağı 4 kez tırmanarak idman yapıyor.

Yürüyüş yapıyor, sebze yetiştiriyor
"Bunun dışında normal hayatıma devam ediyorum, sabah 6'da kalkıyorum, denize kadar yürüyorum, biraz yüzüyorum, sonra da ekmek ve sütten oluşan kahvaltı için eve dönüyorum" diyen Scimone, öğlenleri bahçesinde yetiştirdiği sebzeleri, akşamları da biftek ve salata ziyafeti çektiğini belirtiyor.

Ayrıca bir müzik bilimcisi
Bu yıl ayrıca Boston kentindeki gökdelenlerden birisine de tırmanmayı planlayan müzik bilimcisi Scimone, her akşam yemeğinden önce biraz piyano çalıyor ve küçük orkestrası ile ilgileniyor.

Her yıl 1 Şubat'ta yapılan Empire State Binası'nın merdivenlerine tırmanma yarışı büyük ilgi çekiyor.
Yayın tarihi: 26.01.2005
471
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.