Magazin

800 milyon kişi Aslı ile Dilek'i izleyecek

800 milyon kişi Aslı ile Dilek'i izleyecek

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenecek 54. Kainat Güzellik Yarışması'nda geriye sayım başladı.

31 Mayıs'ta Bangkok'ta düzenlenecek ve iki Türk kızını birbiriyle yarıştıracak olan 2005 Kainat Güzellik Yarışması'nda (Miss Universe) heyecan tırmanıyor. Yarışmada Türkiye'yi 21 yaşındaki Dilek Aksoy temsil ederken, 23 yaşındaki Aslı Bayram da Almanya için yarışacak.

Türkiye'yi temsil edecek olan Dilek Aksoy, Bulgaristan doğumlu. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret birinci sınıf öğrencisi olan Aksoy, sinemaya büyük ilgi duyuyor. Aksoy, yarışmada ünlü modacı Hanife Çetiner'in diktiği elbiseyi giyecek. Yarışmada Almanya'yı temsil edecek olan Aslı Bayram ise hukuk fakültesi öğrencisi. Tiyatroya büyük ilgi duyan Bayram, açık sahneler olduğu gerekçesiyle 'Duvara Karşı' filminde oynamayı kabul etmemişti.

Gelir tsunamizedelere
Bangkok'taki yarışmayı, 'Joey' ve 'Friends' dizilerinin de yapımcısı olan NBC üstleniyor. 800 milyon kişi tarafından canlı olarak izlenmesi beklenen yarışmada, organizasyonu için 6.3 milyon dolar harcama yapıldı. Yarışmadan elde edilen kár, geçtiğimiz yıl tsunamiden zarar görenlere bağışlanacak.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 27.05.2005
329
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.