Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

8 bin kişiden yastık kavgası

8 bin kişiden yastık kavgası

'Mobil Clubbing', İsrail'de de düzenlenmişti Belçika'da binlerce kişinin katıldığı yastık kavgasıyla yeni bir dünya rekoru kırıldı.

Belçika'daki Löven Üniversitesi'nin yaklaşık 8 bin öğrencisi bedava birer tişört ve yastık karşılığında kavgaya katılmak için sıraya girdi.

8 bin kişiye 4 bin yastık
Açık havada yapılan yastık kavgası için 4 bin yastık dağıtıldı. Yağmurun durduramadığı Belçikalılar, kavga sırasında hem eğlendiler hem de stres attılar.

13 bin dolar yardım toplandı
Beş dakika süren yastık kavgasının sonunda Belçikalı öğrenciler, yeni bir dünya rekoruna imza attı. Öğrenciler dünyanın en geniş katılımlı yastık savaşına katılmakla kalmadı, kentteki çocuk evinde kalan hasta çocuklara da yaklaşık 13 bin dolar yardım yaptı.

Elinde yastık olana vur!
İsrail'in Tel Aviv kentinde de geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen 'Mobil Clubbing'de yüzlerce kişi yastık savaşı yapmıştı. Birbirini tanımayan kişilerin elektronik posta mesajıyla kararlaştırılan bir yerde biraraya gelerek yaptıkları tuhaf eylemler olarak tanımlanan 'Mobil Clubbing' in tek kuralı ise yalnızca elinde yastık olana vurmak.
196
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.