Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

8 ay kadınlarla hapis yattı

8 ay kadınlarla hapis yattı

ABD'nin Kentucky Eyaleti'nde bir erkek mahkum, kontrol eksikliğinden yararlanıp kadınlar koğuşuna sızdı ve 8 ay onlarla birlikte kaldı.

New York Post Gazetesi'nin haberine göre, olay Meade Bölge Cezaevi'nde meydana geldi. Uyuşturucu kaçakçılığından 6 yıla mahkum, 43 yaşındaki, ''BJ'' diye bilinen Billie Jo Hawks kılık değiştirerek kadınlar koğuşunda 8 ay hiç farkedilmedi. Hawks, ancak bir başka cezaevine nakledilmesi öncesindeki rutin sağlık kontrolu sırasında erkek olduğunu açıkladı.

Cezaevi müdürü şokta
Cezaevi müdürü Troy Seelye, ''Bir gibi yetiştirilmiş. Ehliyeti, herşeyi kadın olduğunun işaretiydi'' derken, eski arkadaşı Diane Kenley şöyle konuştu: ''Sırrını bilmiyordum. Erkek olduğuna dair hiçbir bilgim yok. Bizlerden farksızdı ve gerçekten çok hoş bir insandı.'' Güvenliği açısından ayrı bir yerde tutulduğu belirtilen Hawks'ın cezaevine girişinde kontrol eksikliğinden kadınlar koğuşuna sızabildiği belirtiliyor.
(Hürriyet)
292
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.