Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

70'lerden 2000'lere "Beach Güzelleri"

70'lerden 2000'lere "Beach Güzelleri"

Erbil, "Eskiden tatilde kimse İstanbul dışına çıkmazdı. Çünkü 70'li yılların Bodrum'u İstanbul'du. Sosyete ya Carlton Oteli'ne ya da Sait Halim Paşa Yalısı'na gider güneşlenirdi" diyor.

Güncellenme tarihi: 02.05.2014
Tıpkı şimdilerde olduğu gibi o dönemde de bikinisiyle, plaj kıyafetiyle, bronzlaşmasıyla ya da vücuduyla ön plana çıkan isimler olduğunu belirten ünlü şovmen, bugünün gazete sayfalarından düşmeyen isimleri Süreyya Yalçın, Eda Taşpınar ve Ivena Sert'i o dönemin ünlüleriyle karşılaştırdı. 1970'li yılların Eda Taşpınar'ı Nükhet Duru, Süreyya Yalçın'ı Neriman Köksal, Ivena Sert'i ise Christine Haydar'dı. Ertekin hep vardı... Ama o dönem hiçbir şey bu kadar rezalet değildi. Herşey çok kaliteli ve nezihti. Ünlüler gazetecilere haber verip 'beni çekin' demezdi. 'Televole kültürü' yoktu. Nükhet Duru da tıpkı Eda Taşpınar gibi vücuduna güvenen ender isimlerden biriydi. Nükhet Duru, fit vücuduyla o dönem bütün gazetelerin magazin sayfalarını süslüyordu. Türk sinemasının en iyi 'kötü kadınlarından' Neriman Köksal da tıpkı Süreyya Yalçın gibi abartılı kıyafetleri, dolgun vücuduyla magazincilerin gözdesiydi. Dönemin en flaş ismi Christine Haydar'dı. Uzun bacakları, şuh bakışları, aşklarıyla gündemden düşmeyen Haydar, yeni yeni parlamaya başlayan Ivana Sert'i hatırlatıyor.
554
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.