Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

7 kişiden 1'inde cinsel problem

7 kişiden 1'inde cinsel problem

Aile Cinsel Danışma Hattı'nı günde 25 kişi arıyor. Hattın kurucusu Prof. Hattat'a göre her 7 kişiden biri bu yüzden depresyona giriyor.

Aile Cinsel Danışma Hattı'nı arayanların sayısı 7 yılda 60 bin kişiyi buldu. Genellikle 18-30 yaş grubunun başvurduğu danışma hattına erkeklerin ilgisi daha çok. Çoğu işadamı. Onları gazeteciler, bankacılar, borsacılar izliyor. Aile Cinsel Danışma Hattı'nın kurucusu Prof. Dr. Halim Hattat sorularımızı yanıtladı...

En çok hangi sorular soruluyor?
15 yıldır evli olup da ilişkiye giremeyen çiftler var. 8 yaşında bir çocuk penis boyununun kaç olması gerektiğini soruyor. Grup seksi merak edenler artıyor.

Neden grup sekse merak artıyor?
Televizyon dizileri, filmler ve İnternet sitelerinin etkisi var. insanlar cinselliği artık başka türlü bulmaya çalışıyor. Biz onlara ana problemi anlatıyoruz. Hekime gitmek istemiyorlar.

8 yaşındaki bir çocuk ne sormalı?
Penis boyunu değil de mastürbasyonun nasıl olduğunu sorabilirdi. Gençlerde, çocuklarda seks artık ön planda ama önemli değil. Aslolan onlar için 'nasıl olur da ilişkiye girerim'.

Türkiye'de cinsel fonksiyon bozukluğu ne boyutta?
Her 7 kişiden l'inde cinsel problem var. Yani Türkiye'de 7 milyon insan mutsuz. 7 milyon insanın çocukları ve eşinin de bu mutsuzluktan payına düşeni aldığını düşünürsek 24 milyon insan ediyor. Erkekler cinsel problemi olduğunda depresyona giriyor ve özgüvenini kaybediyor. İlk cinsel ilişkisini yaşadığında duyduğu olumsuz cümle hayatını etkiliyor.
214
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.