Magazin

7 kiloluk hamburger

7 kiloluk hamburger

ABD'de eski Başkan Clinton obeziteye savaş açarken, diğer yanda da restoranlar arasında iyice kızışan burger savaşlarında yeni 'silahlar' piyasaya sürülüyor.

Pennsylvania Eyaleti'nde bir restoran, yaklaşık 7 kiloluk burger servisine başladı. Bir müşteri, yeni burgeri 'Bir ineği yemeye benziyor' diye tanımladı.

Clearfield'deki 'Denny's Beer Barrel Pub' lokantasının yeni burgeri tam 6.8 kilo ağırlığında. 'Beer Barrel Belly Buster' adı verilen burgerin 4.7 kilosu kıymadan oluşuyor. Ekmek arasında verilen burgerde, 25 adet kesilmiş peynir parçası, bir baş marul, üç adet domates, iki adet kesilmiş soğan, mayonez, ketçap, hardal ve biber de bulunuyor.

Restoranın sahibi Denny Liegey, 30 dolara satılan burgerin 10 kişilik bir aileyi rahatlıkla doyurabileceğini söyledi. Dennys's daha önce de, beş kiloluk bir burger satmaya başlamıştı. Ancak, bir başka lokantanın altı kiloluk burger servisine başlaması savaşı iyice ateşledi.

Denny Liegey, son yedi kiloluk burgeriyle yeni bir hamle yaparak atağa geçti. Servisin başlamasından bu yana, bu devasa yemeği yiyip bitirebilen bir kişiye henüz rastlanmadı. Deneyenler, kalan kısmı eve götürmeyi tercih etti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 05.05.2005
242
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.