Magazin

7.5 milyon dolarlık 'blöf'

7.5 milyon dolarlık 'blöf'

Las Vegas'ta başlayan Dünya Poker Şampiyonası'nda dünyanın dört bir yanından 6 bin kişi, 7.5 milyon doları bulacak büyük ödül için gece gündüz kumar masasında.

Dünyanın en büyük poker olayı kumar başkenti Las Vegas'ta başladı. ABD'de bir hafta süren Dünya Poker Şampiyonası, yeni milyarderler yaratıyor.
Rio Otel'in casino'sunda gece ve gündüz oturumlarıyla 24 saat poker var. Oyunların değeri 100 milyon doları buluyor. Şampiyonaya bu yıl dünyanın dört bir yanından 6 bin civarında katılımcı var. Oyunlara katılmak için her kumarbaz 10 bin dolar giriş ücreti ödemek zorunda.

Yıldızlar da oynuyor
Masalarda amatörler ile profesyoneller ve hatta Holly-wood yıldızları birbirlerine karşı şanslarını deniyor. Son masa 15 Temmuz'da final için oynayacak. Büyük ödülün 7.5 milyon dolara çıkacağı bekleniyor. 5 bin 600 metrekarelik oyun salonunda aynı anda 200 kadar masada oyun dönüyor. Her masada 10 oyuncu bulunuyor. Ülkenin farklı yerlerinden bu şampiyona için gelmiş en iyi 450 krupiyer sürekli görev başında.

Büyük ödülü kazananın hayatı elbette değişiyor. 2003 yılında 2.5 milyon dolar kazanan 'Para basan Chris' lakaplı muhasebeci, dokuz ay sonra işini, ardından da eşini terk etmiş. Chris bir başkasıyla evlenmiş. Yeni bir ev almış, biri poker okulu zinciri, iki şirket kurmuş...
(Radikal)
Yayın tarihi: 09.07.2005
227
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.