Magazin

68 yıldır yemeden yaşıyor

68 yıldır yemeden yaşıyor

68 yıldır hiçbir şey yiyip içmeden yaşadığını iddia eden bir Hint fakiri, tıp çevrelerini hayrete düşürdü. Doktorlar, hiçbir tıbbi açıklama getiremedikleri Hintliyi incelemesi için NASA'ya göndermek istiyor.

76 yaşındaki Prahlad Jani, sekiz yaşındayken tanrılar tarafından kutsandığı ve o günden bu yana ağzına tek bir lokma koymadığını iddia ediyor. Damağındaki delikten yaşamsal bir özü içine çektiğini, bu nedenle ne suya ne yemeğe ihtiyaç duymadığını söyleyen Jani, Ahmedabad kentindeki doktorlar tarafından 10 gün hastanede gözlem altında tutuldu.

24 saat kamerayla denetlenen Hint fakirine bu süre içerisinde sadece ağzını çalkalaması için birkaç yudum su verildi. Jani'nin 10 gün boyunca banyo yapmadığı ve tuvalete gitmediği belirtildi.
Yaşlı adamın sağlığının yerinde olduğunu belirten doktorlar, Jani'nin idrar kesesinde idrar biriktiğini ancak bir süre sonra kesenin duvarları tarafından emildiğini gözledi. Bilim adamları, fakiri NASA'da daha kapsamlı araştırmalar için ABD'ye göndermek istediklerini açıkladı. Jani ise ABD yerine mağarasına dönmek istiyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 26.11.2003
242
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.