Magazin

60 milyon $ bir yılda eridi

60 milyon $ bir yılda eridi

ABD'li şarkıcı Britney Spears maddi olarak da tükeniyor. Geçen yıl 100 milyon dolar olarak açıklanan yıldızın serveti 40 milyon dolara düştü.

Çocuklarının velayetinin ardından ruh sağlığını da kaybeden ABD'li şarkıcı Britney Spears maddi açıdan büyük zararda. Geçen yıl Forbes dergisi tarafından 100 milyon dolarlık servetiyle şov dünyasının en zengin 12. kadını seçilen Spears bir yılın sonunda 60 milyon dolar kaybetti.

Kısa bir süre önce avukatı şarkıcının servetinin 40 milyon dolar olduğunu açıkladı. Ocak ayında yaşadığı ruhsal bunalım nedeniyle iki kez tıp merkezinde tedavi gören Spears'ın servetinin kontrolü babası James Spears'a geçmişti. Şarkıcı taburcu edildikten sonra da mahkeme Spears'ın servetinin babası tarafından 5 ay daha kontrol edilmesine karar verdi.

Bir yıl içinde bu kadar büyük miktarda paranın eriyip gitmesi bazı soru işaretleri uyandırdı. Zor günler geçiren 26 yaşındaki Spears'ın harcalamaları göz önüne alınarak kayıp 60 milyon doların akıbeti araştırılıyor. Şarkıcının çok yakında yer alan isimlerin de büyük kayıpta pay sahibi olabileceği düşünülüyor.

Otomobiller - Yıllık 55 bin dolar
Yeni otomobili Mercedes SLK 350'yi peşin parayla alan şarkıcının daha önce satın aldığı bir Mercedes'i ve Mini Cooper'ı da var.

Tatiller - Yıllık 1,2 milyon dolar
Egzotik tatil yerlerinden vazgeçmeyen Britney Spears bu uğurda hiçbir masraftan kaçınmıyor. Hawai gibi tatil merkezlerine giderken ayda 102 bin doları gözden çıkarıyor.

Gayrimenkul - 7,2 milyon dolar
Beverly Hills'teki 5 odalı havuzlu malikanesi yıldıza pahalıya patlamış.

Sağlık - Ayda 86 bin dolar
Geçen yılki rehabilitasyon ücreti de hesaba katıldığında Spears'ın sağlık harcamaları 1 milyon doları buluyor.

Alışveriş - Yıllık 192 bin dolar
ABD'li yıldızın bir aylık giyim masrafı 16 bin dolar.

Oteller - Gecelik 4 bin dolar
ABD'li yıldız son günlerde haftada bir günü Beverly Hills çevresindeki otellerde geçiriyor. Otellerin gecelik fiyatı ortalama 4 bin dolar.

Avukatlar - Saati 600 dolar
Britney Spears'ın eski avukatı Laura Wasser gibi ilk sıralarda gelen boşanma avukatları yüksek rakamlara çalışıyor.

Nafaka - Ayda 15 bin dolar
Spears iki çocuğunun velayetine sahip olan boşandığı eşi Kevin Federline'a ayda 15 bin dolar nafaka veriyor. Ödeme 2 yaşındaki Sean ile 1 yaşındaki Jayden'ın masrafları için yapılıyor.
Yayın tarihi: 10.03.2008
279
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.