Magazin

"6 yaşımda Allah inancımı yitirdim!"

"6 yaşımda Allah inancımı yitirdim!"

Balçiçek Pamir'le Söz Sende programının bugünkü konuğu Lale Mansur hemen her konudaki ilginç tespitleri ve açıklamalarıyla ses getirdi.

Üç büyük din ve kitaptan hiçbirine inanmadığını ve agnostik olduğunu söyleyen sanatçı Balçiçek Pamir'in "Böyle hissetmeye ne zaman başladınız?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Altı yaşımdayken bir arkadaşımı kaybettim. O gün o üzüntüyle isyan ettim ve Allah'ı sorgulamaya başladım. Küçücük, masum bir çocuk ölmeyi hak etmek için ne yapmış olabilirdi? Daha sonraları ise bu düzeni kuran bir şeylerin varlığına inanmaya başladım ama bunun ne olduğuyla ilgili değilim. Mesela ikinci hayata filan inanıyorum Ben sadece daha iyi bir insan olmaya, egomu ve komplekslerimi törpülemeye çalışıyorum. İlla ki bir dine bağlanacaksam Budizm gibi bir şeyi tercih ederim."

Bir Osmanlı paşasının torunu ve bir generalin kızı olan Lale Mansur, anti militarist tutumu ve politik duruşu ile tanınıyor. Programın başında Balçiçek Pamir'in "Bülent Arınç'a suikast planı" ve Genelkurmay'ın açıklaması ile ilgili değerlendirmelerini sorduğu sanatçı şu yorumu yaptı: "Genelkurmay 'suikast yok' dedi diye biz de inandık! Artık her söyleneni yutmadığımızı herkes bilmeli."

(Habertürk)
Yayın tarihi: 24.12.2009
642
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.