Magazin

6 bin 69 akreple 32 gün

6 bin 69 akreple 32 gün

Malezya'da bir kadın, 6 bin 69 tane akreple 32 gün camdan bir odada kalarak rekor kırdı.

Nur Malena Hasan adlı 27 yaşındaki böylece 31 gün 3 bin 400 akreple bir arada kalan Taylandlı Kançana Ketkeaw'ın rekorunu kırmış oldu. Bu süre içinde yedi kere akreplerin soktuğu Nur Malena, Kuantan kentindeki bir mağazadaki gösterisini cumartesiye kadar sürdürecek.

Olayın sponsorluğunu yapan bisküvi firmasının yetkilisi Bohari Rahmet, Nur Malena cumartesiye kadar 36 güne ulaşırsa bunun başkasınca kırılması güç bir rekor olacağını söyledi.

Günde sadece 15 dakika mola
Akreplerin bacağından üç kez soktuğu ve bu yüzden bir süre yürüyemeyen 'Akrep Kraliçesi' lakaplı Nur Malena, akrepli odadan günde yalnızca bir kere 15 dakikalık banyo molası için ayrılıyor. Yemeğini odada yiyor, ibadetini odada yapıyor ve akrepler arasında uyuyor.

Beş yıl süren eğitim
Nur Malena, yaklaşık beş yıllık eğitimden sonra akrep sokmasına karşı direncini artırdı. Ancak kısa bir süre içinde üç kez sokulursa Nur'un vücudunun bu direnci gösteremeyeceği belirtiliyor. Malezya Rekorlar Kitabı'nın bir yetkilisi, rekorun Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi için video kayıtlarının ve diğer belgelerin yetkililere gönderildiğini söyledi.
Yayın tarihi: 21.09.2004
346
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.