Magazin

6,7 milyar dolarlık unutkanlık

6,7 milyar dolarlık unutkanlık

New York'taki banka hesaplarında, sigorta şirketleri ve benzer kuruluşlarda olup da sahipleri tarafından unutulan toplam para miktarı 6,7 milyar doları buldu.

New York Post gazetesinin haberine göre, New York Eyaleti Murakıp Ofisi tarafından tutulan 6,7 milyar dolarlık miktar, 23 milyon farklı hesapta bulunuyor. Çoğu sıradan insanlara ait olmasına rağmen, unutulan hesap listelerinde çok sayıda ünlünün adı da bulunuyor.

Onlar unuttular mı bilinmez
İncelenen listelerde Paul Newman, Woody Allen, Al Pacino, Sopranos'un yıldızı Edie Falco, Susan Sarandon, Robert De Niro, Sigourney Weaver, Sarah Jessica Parker ve kocası Matthew Broderick gibi ünlüler de yer alıyor.

700 bin dolarlık hesap
Unutulan hesapların üçte ikisinin miktarlarının 100 dolardan az olduğu belirtilirken, sahibi tarafından alınmayı bekleyen en büyük miktarın ise 700 bin dolar olduğu ifade edildi.

Bu arada geçtiğimiz mali yıl içerisinde Eyalet Murakıp Ofisi tarafından, unutkan hak sahiplerine toplam 150 milyon dolarlık ödeme yapıldığı belirtildi.
Yayın tarihi: 20.12.2004
197
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.