Magazin

500 kadınla yatma fırsatını kaçırdım!

500 kadınla yatma fırsatını kaçırdım!

İzzet Çapa Habertürk yazarı Serdar Turgut ile samimi bir röportaj yaptı. İşte çok konuşulacak o röportaj

Yıl 1983... Yeni çıkan YÖK yasası ile üniversiteden atılan pek çok aydın arasında genç bir asistan da var. Üniversitedeki bu dalgalanma Serdar Turgut'un hayatında yepyeni bir sayfa açıyor... İşsiz Serdar, gazeteci olmak için başvurduğu Güneş gazetesinde Güneri Civaoğlu tarafından işe alınıyor ve yaklaşık 30 yıllık bir serüvene böylece adım atıyor. Bunca yıl içinde neredeyse dolaşmadığı gazete kalmıyor Serdar'ın. Hürriyet, Güneş, Cumhuriyet, yine Hürriyet ve aynı gazetenin Washington temsilciliği derken Akşam'a Genel Yayın Yönetmeni oluyor. Oradan da Habertürk'e geçen Serdar Turgut'un mesleğe bakış açısı....
Diye bir giriş yapacaktım bu röportaja ama onunla konuşmaya başlayınca bütün bu cümlelerin nasıl abes kaçacağını hemen anladım. 'Salaklığın alemi yok' dedim kendi kendime. Çünkü karşımda gerçekten uçuk bir insan, pek çok şeyi aşmış bir hayat filozofu vardı. Ben de biraz ona ayak uydurmaya çalışınca 'uçuk üstü' bir söyleşi çıktı ortaya. Onun gibi halk plajına gidemedik ama Nişantaşı'nın göbeğindeki bir AVM'de mangal yaptık, birlikte lahmacunları indirdik mideye. Kısacası bu muhabbeti emniyet kemerlerinizi bağlayarak okumanızı tavsiye ederim. Serdar Bey biraz hız biraz da ahlak sınırını aştı, bendeniz de ağzım açık dinledim. Ama baştan söyleyeyim, sözün mülkü muhatabında değil sahibindedir.

Amerikan Rüyası'ndan uyanabildiniz mi yoksa Yeni Dünya aşkı devam ediyor mu?

Severim Amerika'yı ama aşığı olduğum söylenemez. Amerikan yaşamı berbattır. Sadece popüler kültürü ilgimi çekiyor artık.

Doğru söyleyin Amerikan ajanı olabilir misiniz?

Ben onlara akıl danıştığıma göre bir türlü ajanım herhalde

"Bir türlü" nasıl oluyor?

Ajan olma ihtimali bulunan bazı Amerikalılarla görüşüyorum. Onlar da bana bilgi almak için zaman zaman sorular soruyorlar.

Aman 007 Bey, sorduğuma pişman oldum. Rana Hanım'la tanıştığınız zaman evliymişsiniz? Ne oldu da gözünüz karardı?

Gazetede oturuyordum. O da bir iş için gelmiş. İlk görüşte aşık oldum. "Hapı yuttun oğlum Serdar" dedim... Ve işte gördüğünüz haldeyim.

SEKSÜEL MAZOŞİSTİM, FETİŞLERİM DE VAR

Kolay tavlayabildiniz mi bari Rana Hanım'ı?

Oldukça zor bir süreçti. Evli olmam da işleri güçleştiriyordu. Toplumsal baskılar, boşanmalar filan derken aştık hepsini...

Yazılarınızda Rana Hanım'ın çok konuşmasından şikayet ediyorsunuz...

Yahu Amerika'da ünlü Niagara şelalesine gittik. Onun sesinden şelalenin sesini duyamadım. Öyle sivridir sesi. Yazmıştım da bunu...

Her yerde seçebilir misiniz sesini?

Kesinlikle. Sen de duyarsan anlarsın. Bir kere bağırttır kendine bak gör...

Siz de pek kolay bir adam değilsiniz herhalde

Ben de onu diyecektim, değilim!

Ve zor adam zoru seçti. Mazoşist bir yanınız var mı?

Tabii... Seksüel mazoşistim. Fetişlerim de vardır. Fetişizm ile mazoşizm bir noktada buluşur bende.

Bilseydim hediye kırbaç getirirdim. Aldattınız mı hiç Rana Hanım'ı?

Eskiden onun bana yazdığı açık bir çek vardı. "Yurt dışına çıktığın zaman ne istersen yap ama benim etki alanımda, yani İstanbul'da yasak" derdi...

NEW YORK'TA TEK GECELİK İLİŞKİLERİM OLDU

Peki siz bu çeki bozdurdunuz mu hiç?

New York'ta yaşadığım tek gecelik ilişkilerim olmuştur. Ama aldatma sayılmaz bu..

Hop hop durun bir dakika benim ahlak anlayışıma ters bu işler. Bedenlerin buluşması aldatma değil midir. Bunun Amerikalısı, Türk'ü mü var?

Aldatma daha farklı bir olay. Bir açıklık getirelim şuna... Benim orada bir yer altı dünyam var. Bildiğin yeraltına inerim. Orası seksüel ilişkilerin olduğu bir dünyadır.

Kucağında kedisiyle Marlon Brando'yu göremeyiz orada yani

Yok, Godfather'ın yer altı dünyası gibi değil... Kendine özgü kuralları vardır o yerlerin. Parasız cinsel ilişkiye giren de vardır, fahişesi de... Ama normal gündelik hayatını yaşayan insanlar da gelir. Bunlar özel kulüplerdir. Ben yaşayacağımı orada yaşarım. Yani parayla seks filan değil... Yanlış anlaşılmasın.

Tövbe estağfurullah. Peki Rana Hanım aynı şekilde davransa rahatsız olmaz mısınız?

Olurum tabii...

Mazoşizm, fetişizm derken biraz da faşizm var sizde galiba... Ben yaparsam serbest, karım yaparsa yasak...

Yasak demedim, rahatsız olurum dedim.

Peki böyle bir durumda tepkiniz ne olur?

Valla hiç bilemiyorum...

Peki yapmayacağından emin misiniz?

Hayır, hem neden olayım ki?

Yayın tarihi: 29.07.2012
1746
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.