Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

50 Cent sinemada!

50 Cent sinemada!

2005 Grammy Ödülleri'ne damgasını vuran 50 Cent şimdide sinema filmiyle konuşuluyor.

Son olarak 2005 Grammy Ödülleri'nde 'En İyi Albüm Sanatçısı', 'En İyi Rap Albüm' ve 'En İyi Albüm' dallarında ödül kazanan, dört parçasıyla Billboard Dergisi'nin 'Hot 100' top ten listesinde Beatles'dan sonra ilk isim olarak yer almayı başaran 50 Cent, bu seneki başarılarına bir yenisini ekledi.

Sanatçının hayatını, bir anlamda da hayatta kalma mücadelesini anlatan filmin soundtrack'i bu hafta yayınlandı.

50 Cent 'Get Rich Or Die Tryin' soundtrack albümü ile müzik piyasasını yeniden altüst edecek gibi duruyor.

Sanatçının ilk sinema filmi olan 'Get Rich Or Die Tryin'nin yönetmenliğini 6 kez Oscar adayı olmuş Jim Sheridan yaptı.

Amerika'da gösterime girdiği geçen aydan beri hem hikayesi hem de şiddet içeren sahneleriyle gündemden düşmeyen filmin soundtrack albümünü ise Türkiye'de DMC yayınladı.

Filmdeki sahneler bir yana, albümün kapağındaki beli silahlı fotoğraf bile büyük tartışmalara sebep oldu. 'Filmdeki şiddet öğeleri medya tarafından sürekli eleştirildi ama bu durumun benim oyunculuğumu gölgelediğini düşünüyorum' diyor 50 Cent ve ekliyor: 'Bu film çok önemli. Çünkü hayranlarım yaşadıklarımı izleyerek beni çok daha iyi anlayabilirler.'

'Hayranlarım beni daha iyi tanıyacak'
50 Cent, filmin müziklerini çekimler sırasında yazmış. Kayıtları, yanında taşıdığı gezici stüdyo ile çekim aralarında yapmış. Otel odasından çok daha fazla bu stüdyoda zaman geçirdiğini anlatıyor. 'Müzikleri filmdeki karakterimle yazdım çünkü filmdeki ben, yani Marcus şu anki 50 Cent'ten daha kırılgan' diye anlatıyor. Kendini övmeyi de ihmal etmiyor: 'Size söylemiştim, ben yeryüzündeki en çalışkan adamım.'

Prodüktörlüğünü de yaptığı soundtrack albümün yardımcı prodüktörleri Eminem, Sha Money XL, Dre ve Hi-Tek'di. Mase, Nate Dogg ve G Unit'e yeni katılan Mobb Deep ve M.O.P.

50 milyon dolarlık servetin sahibi
Yaklaşık 50 milyon dolarlık bir servetin sahibi olan 50 Cent'in, Reebok ile ortak bir ayakkabı serisi, kendine ait bir plak markası ve kısa bir süre önce Amerika'da piyasaya çıkan 'Bulletproof' isimli bir video oyunu da var.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 17.12.2005
413
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.