Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

5 yıllık haber nasıl yeni oldu?

5 yıllık haber nasıl yeni oldu?

Hafta sonu internet sitelerinde yer alan, ardından da twitter’dan hızla yayılan, biri Cüneyt Arkın’la, diğeri de Cem Yılmaz’la ilgili iki haberle ilgili iki ilginç gerçek ortaya çıktı.

Haftasonu internet sitelerinde yayınlanan ve ardından twitter'dan hızla yayılan biri Cüneyt Arkın'la, diğeri de Cem Yılmaz'la ilgili iki haberle ilgili iki ilginç gerçek ortaya çıktı.

Cüneyt Arkın'ın Cihan Haber Ajansı (CHA) kaynak gösterilerek yayınlanan haberine göre sinemanın Malkoçoğlu lakaplı usta aktörü Ankara Kale Festivali'ne katılıp attan düşmüş, bunun üzerine Ankara Kalesi'ne yürüyerek çıkmak zorunda kalmıştı. Ancak yeniymiş gibi yayınlanan bu haberin aynı fotoğraflar ve metinle 5 Haziran 2008'de yapıldığı ortaya çıktı. Arkın'ın eşi Betül Arkın da "Cüneyt cumartesi günü Ankara Keçiören Belediyesi'nin söyleşisine katıldı. Ne kutlamaya katıldı, ne de ata bindi. Haber doğru değil, çok önce attan düşmüştü" açıklamasını yaptı.

Cem Yılmaz'lar karışınca

Diğer haber de Cem Yılmaz'la ilgiliydi. Bir haber sitesi babası ölen CNN TÜRK spikeri Cem Yılmaz'ı, şovmen Cem Yılmaz sanınca twitter'da haber kısa süre içinde yayıldı. Cem Yılmaz ve ailesi de baş sağlığı mesajları almaya başladı.

Duruma öfkelenen ve babası Arif Yılmaz'ın sapasağlam olduğunu belirten Cem Yılmaz'ın abisi Can Yılmaz, twitter'dan "Cem Yılmaz'ın babası vefat etti haberi asparagas bir haberdir. Terbiyesizlik ve ahlaksızlık nereye kadar gidecek merak içinde izlemekteyiz. Haberi haber gibi değil, laf olsun diye yapmanın bedeli, herkes birbirine girdi. Onlarca insana laf anlatmaya çalışıyoruz" diyerek tepki gösterdi. Daha sonra gerçeği anlayan Can Yılmaz, "Spor spikeri olan Cem Yılmaz'ın babası vefat etmiş, kendisine Allah'tan rahmet ailesine baş sağlığı dilerim. Haberi hazırlayanlar biraz dikkat" yazarak konuya açıklık getirdi.

(Milliyet)

235
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.