Magazin

5 dakika kesintisiz havlama izni

5 dakika kesintisiz havlama izni

St. Paul'daki köpekler artık 5 dakika aralıksız havlayabilecek.

ABD'nin St. Paul kenti Belediye Konseyi, köpeklerin havlamasıyla ilgili yeni bir kuralı kabul etti. Bundan böyle, St. Paul'de yaşayan köpekler, kesintisiz ve beş dakika boyunca havlayabilecek. Yeni kural, bir emekli avukatın köpeklerinin havlamasına 115 dolar ceza yazılmasından sonra başlayan şiddetli tartışmaların ardından geldi. Rebecca Knittle, köpekleri üç dakika kesintisiz havladığı için ceza almış ve olayı Belediye Konseyi'ne götürmüştü. Havlama ve uluma çevreyi rahatsız etmek olarak görülüyor.

Knittle, eski kuralların muğlak olduğu, standartların bulunmadığı ve bir komşu şikayeti sonucu kolayca ceza yazıldığı şeklinde savunma yaptı. Bunun üzerine, Belediye Konseyi, oybirliğiyle, kuralları değiştirmeye karar verdi. Yeni kurallara göre, kentteki köpekler, beş dakika boyunca ve hiç durmadan havlayabilecekler.

1 DAKİKA MOLA
Ancak, beş dakikadan sonra, daha 30 saniye bile geçmeden yeniden havlama başlarsa bu durum 'halkın huzurunu bozmak' olarak işlem görecek ve köpek sahiplerine ceza yazılacak. Yeni kurallara göre, bir dakika mola verdikten sonra, köpekler yeniden ve beş dakika havlama olanağına kavuşuyor. Bu kurallar, gelecek ay yürürlüğe giriyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 01.05.2005
339
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.