Magazin

5 bin dolara fahişeyle seks, güç göstergesi midir?

5 bin dolara fahişeyle seks, güç göstergesi midir?

Bazı erkekler neden fahişelere bağımlı hale gelir? Hem de büyük bir tutku ve şehvetle. Timesonline'da konunun küçük bir analizini yapan İris Scott ilginç bir yorumda bulunuyor.

5 bin dolara fahişeyle seks, güç göstergesi midir?
İşte Scott'un yorumu:

Fahişelere para yedirip onlarla kendi zevkleri için birlikte olmak kendini güçlü hisseden erk sahibi erkeklerin davranışı. Kendini panter zanneden erkeklerin fahişelere gitmesinin bir sürü nedeni var fakat güçlü erkeklerin seks ve paranın ticaretini yapıyor olması onlara ayrı bir haz ve menuniyet hissi veriyor. Özellikle de eğer kiraladıkları kadının saati 5 bin dolar ise...

Yaklaşık üçyıl süreyle bu tip bir güç sahibi erkekle nişanlı kalan ve nişanlısının fahişelere para ödediğini çok sonra farkeden İris Scott, konuya ilgisinin de bu olaydan sonra ortaya çıktığını söylüyor. "Bağımlılık" tartışmasında her zaman kuşkulu ve kesin olmaya hissiyatlar taşıyorum" diyor Scott. Nişanlısı her daim ikonik ve seksi kadın bağımlılığını annesine dayandırsa da, ünlü pop starlarla ve mankenlerle birlikte olmayı kendine hak gören birine bağlanmayı Scott hiç mantıklı bulmuyor. Çünkü nişanlısı 'Param var, o nedenle herşeyi yapmaya hakkım var' zihniyetini taşıyor.

Daha da ilginç olanı şudur ki, Spitzer sadece güzel kadın fahişelere ilgi duymuyor, aynı zamanda genç erkekler de kiralıyor. Yaklaşık yirmi kadar gay internet sitesine de üyeliği bulunuyor. Spitzer'in iş hayatındaki başarılar arttıkça, onunla doğru orantılı olarak cinsel hayatındaki macera arayışı da artıyor.

Finans dünyasıyla çok yakından ilgili olan erkek arkadaşı sahip olduğu yüksek konumu ve güçlü varlığıyla girdiği her ortamda ilgiyi üzerinde toplayabiliyor. O'nun iş dünyasındaki kimliğinden herkes yararlanmak istiyor. Etrafı onunla övünen insanlarla dolu. Bu da ona iş dışındaki hayatında herşeyi yapma hakkı veriyor. Ya da o kendini bu şekilde hissediyor.

"Bana her zaman şunu söyledi: Sana iyi bir partnerlik yaparım ama kendi özel anlarım bana aittir. Kendi özel alanlarım içinde belli haklarım var. Bunları sınırlama!"

Bahsettiği özel anlar fahişelerle harcadığı zamandan ibaretmiş. Ben bunu geç anladım. Aslında bu tip erkeklerin aradığı sadece seks değil. Bu tip zengin erkekler paralarının kendi zenginliklerinin ve erkekliklerinin altını çizmesini istiyor. Yani tamamen egosal bir durum. Erkekler gücü sever ve bunu her fırsatta sergilemek ister. Mal veya hizmet almak yerine kendileri gibi başka bir insanı satın almak muazzam bir ego ve güç tatmini. İnsan satın alıyorsunuz. Bundan daha büyük bir güç göstergesi olamaz.

"Sonuç olarak ilişkimiz evlilikle sonuçlanmadı çünkü Spitzer'in mantığı benim beraberlik mantığımın oldukça dışında." diyor Scott. Bu tip bir hikayenin karakteri olsaydınız siz ne yapardınız?
Yayın tarihi: 26.03.2008
476
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.