Magazin

437 trilyon lirayla açlık çeken kız

437 trilyon lirayla açlık çeken kız

11 gün önce 300 milyon dolarlık servetlerine kavuşan Olsen ikizlerinden Mary Kate (sağda), anoreksi hastası. Kardeşi Ashley'nin sağlığının ise iyi olduğu belirtildi.

Henüz dokuz aylık birer bebekken şöhretle tanışan ABD'li ikizlerden Mary Kate Olsen, yeme bozukluğu nedeniyle tedavi görüyor. Mary Kate'in tedavi altında olduğunu söyleyen sözcüsü, hastalığın ne olduğunu açıklamadı. Ancak, US Weekly dergisi son zamanda sıskalıklarıyla televizyon programlarında alay konusu olan ikizlerden Mary Kate'e 'anoreksi' tedavisi uygulandığını yazdı. İkizlerin sözcüsü, Ashley Olsen'ın sağlığının yerinde olduğunu belirtti.

9 aylıkken işe başladılar
İkizler, 18 yaşına bastıkları 13 Haziran günü, yani 11 gün önce, 300 milyon dolarlık (yaklaşık 437 trilyon lira) servetlerinin kontrolünü ele geçirmişti. Dokuz aylıkken Türkiye de dahil pek çok ülkede gösterilen 'Full House' (Bizim Ev) dizisinde rol alan ikizler, son olarak 'New York Minute' adlı bir filmle izleyici önüne çıktı. Olsen kardeşler Hollywood'un ünlüler kaldırımında şimdiden birer yıldız sahibi.

Oyuncak, koku, video oyun vs. üreten ikizlerin kendi adlarını taşıyan bir moda markaları, Dualstar Entertaintment adlı bir yapım şirketleri bulunuyor. Batı toplumunun kadınlara ince kalmaları konusunda aşırı baskı uyguladığını savunan uzmanlar, kişinin sağlığını alt üst eden yeme bozukluğunda, hastaların genellikle 'hasta' olduklarını inkâr ettiklerini söylüyor. Prenses Diana, Victoria Beckham, Christina Ricci anoreksi hastalığının pençesine düşmüş ünlü isimler arasında yer almıştı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 24.06.2004
386
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.