Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

40 yılın en iyi 5 filmi

40 yılın en iyi 5 filmi

Antalya Altın Portakal Film Festivalinde yarışan 40 yılın en iyi beş filmi seçilen "Gurbet Kuşları", "Uzak", "Muhsin Bey", "Uçurtmayı Vurmasınlar" ve "Düğün"ün yönetmenlerine ödülleri verildi.

Cam Piramit'teki törene Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul ile festival için Antalya'ya gelen sanatçılar Eşref Kolçak, Selda Alkor ve Melike Demirağ da katıldı. Ödül gecesinde Nebil Özgentürkün "Kırk Yılın Öyküsü" adlı belgeseli gösterildi. Belgeselde festivalin 40 yıl önce at arabalarıyla yapılan kortejinden bugüne kadar olan öyküsü anlatıldı. Belgeselin gösterimi sırasında Türkan Şoray ve Kadir İnanırın baş rolünü oynadığı "Selvi Boylum Al Yazmalım" filmiyle ilgili bölüm büyük alkış aldı.

Daha sonra ödül törenine geçildi. "Düğün" filminin ödülünü yönetmeni Lütfü Ömer Akad adına Süleyman Turan aldı. "Uçurtmayı Vurmasınlar' filmininin ödülü yönetmeni Tunç Başaran'a, "Uzak" filminin ödülü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan'a, "Muhsin Bey" filminin ödülü yönetmeni Yavuz Turgul'a, "Gurbet Kuşları" filmininin ödülü de yönetmeni Halit Refiğe verildi.
405
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.