Magazin

40 milyon dolar havaya uçtu

40 milyon dolar havaya uçtu

ABD'de çevrilen aksiyon filmlerinden birinin can alıcı sahnesinin gerçekçi olması için, Miami'de deniz manzaralı 40 milyon dolarlık malikane patlayıcılarla havaya uçuruldu.

Will Smith'in son filmi "Bad Boys 2" içinde yer alan sahnenin Hollywood sinema tarihinde çevrilen en pahalı sahne olduğuna dikkat çeken uzmanlar, söz konusu sahneyi de içeren bir reklam filminin ise Amerikan televizyonlarından yayınlanacak "Super Bowl" karşılaşmaları sırasında ekrana geleceğini belirttiler.

Havaya uçurulan 5 yatak odalı, 12 banyolu, 15 araçlık garajı bulunan malikane, Miami'nin kuzeyindeki Delray Beach bölgesinde, denize birkaç metre mesafede olan, önünde geniş bir plajı, giriş tarafında ise palmiye ağaçları bulunan bir kompleksten oluşuyor.

Kompleksin, Coca-Cola firmasının mirasçısı Mark Bird için 7 yılda inşa edildiği bildirildi.

Yapımcılığını Jerry Bruckheimer'ın üstlendiği "Bad Boys 2" filminin yönetmeni ise "Pearl Harbor", "Armageddon", "The Rock" gibi bol patlama sahnelerinin bulunduğu filmleriyle tanınan Michael Bay.

ABD'de 18 Temmuz 2003'te gösterime girmesi beklenen filmdeki malikanenin havaya uçurulması için 50 bin galon benzin ve fünyeler kullanıldığı belirtildi.

(aa)
Yayın tarihi: 26.01.2003
195
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.