Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

38'im dedi 42 bedene sığmadı

38'im dedi 42 bedene sığmadı

Gold Film'in sahibi Faruk Turgut, "Pişman Değilim" isimli dizi film için anlaştığı Deniz Seki'yle ciddi sorunlar yaşadığını söyledi.

Deniz'in fotoğrafları sağda

Ünlü yapımcı, "Deniz Hanım'ın 3.5 aydır süren kaprisleri herkesi bıktırdı. 38 bedenim diyip, 42 bedene sığamayınca moda etidörümüzle tartıştı. Kuaförü beğenmedi, makyöze sataştı. Çekimlere gelmedi! Mecburen yasal işlemleri başlattık" dedi.

Deniz Seki'nin, Kadir İnanır ile birlikte başrol oynayacağı "Pişman Değilim" dizisinde olup olmayacağı, haftalardır belirsizliğini koruyordu. Tartışma, yapımcının Deniz Seki'nin yerine Eyşan Özhim'i getirmeyi istemesiyle başlamış, ünlü şarkıcı bu durum karşısında yasal işlem başlatmasıyla da alevlenmişti.

Son olarak Seki'nin avakutı Aydın Kurban aracılığı ile Gold Film'e, dizi çekimlerine çağrılmaması halinde iptal edilen konser ücretlerini istedikleri yolunda bir ihbarname göndermesi, ortalığın iyice karışmasına neden oldu.

İşte haftalardır dizinin yapımcısı Gold Film ile Deniz Seki arasında süren bu tartışmaya noktayı Gold Film'in sahibi Faruk Turgut koydu. Turgut, Hürriyet'e şu açıklamayı yaptı:

Kaprisleri bıktırdı
"Deniz Seki'nin oyunculuğu yapıp, yapamayacağı konusunda bir takım endişeleri vardı. Kadir İnanır ile ona moral verip, başarabileceğini, gerekirse oyuncu koçu tutabileceğimizi, sadece biraz kilo vermesi gerektiğini söyledik.

O da bize zayıflayacağını, çünkü bu dizinin kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi. Bu arada ona üç bölümlük avans verdim ki ben böyle çalışan birisi değilim. Yeni ev aldığını, paraya ihtiyacı olduğunu söyleyince kıramadım, parayı kendisine verdim. Bizden ne istediyse biz sözümüzü tuttuk.

Ama o, hiçbir sözünü tutmadı. Ne zayıfladı, ne rolüne hazırlandı. Neyse, dizinin genel tanıtımı için bir çekim yapılacaktı. O gün tüm ekibi 3 saat bekletmiş. Geldiğinde de kuaförü, makyözü, kıyafetleri beğenmemiş. Bir sürü tatsızlıklar yaşatmış. Sonra çekimlerde de oyunculuk anlamında iyi bir performans sergilememiş. Biz bunları sineye çektik...

Düştü bayıldı
Dizinin çekimleri başladı. Daha setin ilk günü Deniz Hanım yine sete geç geldi. Kaprisleri devam etti. Ekip, yine alttan aldı. Tam çekim başlayacak, düştü, bayıldı. Apar topar hastaneye götürdük. Doktor iki gün çalışamayacağını söyledi, rapor alındı. Olabilir, hastalıktır.

Biz de doğal olarak sete ara verdik. Fakat aradan zaman geçti, Deniz Hanım'dan ses yok. Bizim de ilk bölümü çekip, kanala yetiştirmemiz gerek. Yine kendisine 3 gün süre verdik, dinlensin dedik. Sonrasında da aramadı.

Mecburen çekimlere başladık. Kendisiyle haftanın 4 günü çalışacağımıza dair bir anlaşma yapmıştık. Çekim yapmamız gerek, set hazır, yine Deniz Hanım ortada yok. Konserleri olduğunu söylüyor. Hasta olan biri nasıl sahneye çıkar, onu da anlamış değilim. 4 gün boyunca set koyduk, kendisi gelmedi.

Biz de sete gelmediğini noter huzurunda tespit ettirdik ve karşı dava açtık. Bugün de (perşembe) son tutanak tutuldu. Tabii biz de bu arada yeni bir oyuncu arayışına başladık. Eyşan Özhim ile görüştük. Başka ne yapabilirdik ki, sete gelmeyen bir oyuncu var. Olayın aslı budur...

Sanki Madonna
Ben bugüne kadar sayısız şarkıcı ile çalıştım. Sibel Can, Özcan Deniz, Emrah, vs. Hiçbirinde böyle bir şey görmedim. Hiç kimse ne makyözden, ne kuaförden ne de kıyafetlerden şikayet etti. Herhalde Deniz Hanım kendini Madonna falan sanıyor. Zayıflayadı, kostümleri kötüledi.

Dizinin moda editörü Gülay Kuriş'ti. Sorun Gülay Hanım'a. Kilo vermediği gibi, kilo almış. 42 bedenin içine zor sığıyordu. Sonra da 'Ben 38'im, bu nasıl kıyafet' diye insanlara sataştı. Kendine güvensizdi. Sanırım böyle kaprisler yaparak bu işten sıyrılmak istedi ama yanlış yaptı. Biz de dava açtık. Bundan sonra kararı yargı verecektir."

Ünlü yapımcı Faruk Turgut, Deniz seki ve avukatının şov yaptıklarını söyleyerek, "Deniz Seki bu oyunculuk işini yapamayacağını anlayınca böyle sorunlar çıkarmaya çalıştı ama yanlış yaptı. Kaybeden kendisi olacak" dedi.
(Hürriyet/Kelebek)
248
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.