Magazin

365 milyon doların sahibi 8 işçi

365 milyon doların sahibi 8 işçi

ABD'de şimdiye dek dağıtılan en yüksekloto ikramiyesi olan 365 milyon doları (yaklaşık 475 milyon YTL) 8 mezbaha işçisinin kazandığı ortaya çıktı.

Powerball adı verilen piyangoyu kazanan 7 erkek ve bir işçi bugün bir otelde düzenledikleri basın toplantısında kamuoyu önüne çıktılar.

Kişi başı 20 milyon YTL
Amerikan lotarya tarihindeki en büyük ikramiyeyi kazanan talihliler vergiler düşüldükten sonra kişi başına 15,5 milyon dolar (yaklaşık 20,15 milyon YTL) para alacaklar.

Talihlilerin hala büyük şoku atlatamadıkları görülürken, 30 yaşındaki Robert Davis isimli et işleme tesisinin makina bakım görevlisi, "Hala ne düşüneceğimi bilmiyorum" diye tepki verdi.

Uzun kuyruklar oluşmuştu
ABD'de 28 eyalet ile başkent Washington ve Virgin Adaları'nda satılan Powerball biletlerini kazanan numaraların 15, 17, 43, 44 ve 48, powerball numarasının 29 olduğu açıklanmıştı. Powerball piyangosunu kazanmak için oluşan kuyruklara makinelerin bilet verme hızı yetmemiş, çekiliş öncesi birçok eyalette uzun kuyruklar oluşmuştu.

Cumartesi akşamı yapılan çekilişe yetişebilmek isteyen çok sayıda kişi eyalet sınırlarını geçerek bilet satın almayı tercih etmişti. Güney Carolina'da, dakikada 11 bin dolarlık bilet satılmıştı.
Yayın tarihi: 22.02.2006
204
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.