Magazin

35 bin TL'yi 'Şıkır Şıkır' ödesin

35 bin TL'yi 'Şıkır Şıkır' ödesin

Popçu Mustafa Sandal ile şarkıcı Gülben Ergen, geçtiğimiz yaz başında, sözleri "Musti"ye, bestesi Mısırlı Amr Mostafa'ya ait "Şıkır Şıkır" isimli şarkıya düet yaptı.

Güncellenme tarihi:
İkili, yaza damgasını vuran şarkılardan biri olan parçaya, 40 bin TL'ye mal olan bir de klip yaptı. İddiaya göre Sandal, içinde bulunduğumuz Ekim ayında çıkaracağı albümüne, "Şıkır Şıkır " şarkısını da koymayı planladı. GÜLBEN ERGEN FOTOĞRAFLARI... Ancak Ergen, Sandal'dan erken davranıp, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen albümünde, "Şıkır Şıkır"ın "remix"ine yer verdi. İlk tepkisini basın yayın organlarında gösteren Sandal, "Şarkının söz yazarı olarak benden ve bestecisi Amr Mostafa'dan izin almaları gerekiyordu ama almamışlar. Bana ait bir şey, benden habersiz çalındı. Bu düpedüz hırsızlık" dedi. Avukatı aracılığıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Sandal, şarkısını kendisinden izinsiz kullanmakla suçladığı Ergen ile ünlü şarkıcının albümünü yayınlayan Seyhan Müzik'e dava açtı. Ünlü popçu, Ergen ve şirketinden kendisine 35 bin TL tazminat ödemelerini istedi. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak. (Vatan)
Yayın tarihi: 16.10.2011
412
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.