Magazin

33 yıldır eskimeyen gazete

33 yıldır eskimeyen gazete

ABD'li yapımcıların telif hakkı ödememek için 33 yıldır aynı gazeteyi kullandığı ortaya çıktı. Dallas, Evli ve Çocuklu, İhtiyarlara Yer Yok gibi yapımlarda kullanılan gazetedeki kadın fenomen oldu.

Güncellenme tarihi:
İŞTE O SAHNELER Amerikan dizi ve filmlerini dikkatle izleyenler 33 yıldan beri bir çok yapıtta görülen gizemli bir kadını tartışmaya başladı. Sosyal paylaşım sitelerinde fenomen haline gelen bu "isimsiz" bir gazetenin sayfasında yer alıyor. Farklı dizilerde aynı gazete sayfasında kıpırdamadan, yardımcı oyuncu olarak performans sergileyen kadını kimse tanımıyor. Fotoğraftaki kadının Jill McDonough olduğu tahmin ediliyor. Evlenip eşinin soyadını aldığı tahmin edilen Jill'in işi ve hayatta olup olmadığı bilinmiyor. Tamamen duygusal Bazı sinema eleştirmenleri ise kadının Indiana Jones'ta oynayan Karen Allen olduğunu iddia ediyor. ABC, NBC gibi kanalların sıkça kullandığı gazete numarasının altında yatan neden ise stüdyoların gazetelere telif vermek istememesi. Az bir telif karşılığında hazırlanan sahte gazete çabucak elde ediliyor. Yapımcıların bu yola başvurmasının bir diğer nedeni ise gazetelerde olumsuz haberleri yapılan kişilerin manevi tazminat davası açmasını engellemek. Umutsuz Ev Kadınları dizisindeki karakterler de gizemli kadının gazetesini okudu. Türk izleyicisinin çok yakından tanıdığı Dallas dizisinde 32 yıl önce aynı gazete kullanıldı. Oscarlı film No Country For Old Man'in bir sahnesinde aynı gazete kullanıldı. Evli ve Çocuklu dizisinin ana karakteri Ed O'Neill 13 yıldır "isimsiz" gazetesini bitiremedi. JILL'İN ROL ALDIĞI FİLMLER * Dallas (1978) * A Murder of Crows (1988) * Power Rangers Zeo (1996) * Evli ve Çocuklu (1997) * Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (1999) * Charmed (2001) * Teksas Katliamı (2003) * Six Feet Under (2003) * Malcolm in The Middle (2003) * Umutsuz Ev Kadınları (2004) (Vatan)
Yayın tarihi: 08.06.2010
326
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.