Magazin

30 yıllık 'genç' dergi

30 yıllık 'genç' dergi

Kültür sanat dergilerinin fazla uzun ömürlü olmadığı Türkiye'de Milliyet Sanat Dergisi 30'uncu yaşını kutluyor.

İlk olarak 29 Eylül 1972 yılında okurla buluşan dergi, sanatın her dalına yer veren sayfaları, haberleri ve yazılarıyla serüvenini sürdürüyor. Görünen o ki Türkiyeli sanatseverler Abdi İpekçi'nin mirasına daha uzun yıllar sahip çıkacak.

Önceleri gazetenin ekiyken haftalık dergiye dönüşen Milliyet Sanat'ın çizgisi sadece yerel kültür sanat olaylarıyla sınırlı değil. Dergi, Türkiye'nin yanısıra sınırların ötesindeki kültür-sanat olaylarını da okurlarına duyuruyor.

Türkiye'nin 30 yıllık sanat serüveninin özeti niteliğinde olan Milliyet Sanat, bugün 12 binin üzerinde okura ulaşıyor. Türk kültür sanat alanının pek çok ünlüsünün de kalem oynattığı dergi, 2000'de Beaux Arts Magazine tarafından dünyanın en saygı 37 sanat dergisinden biri olarak seçildi.

Şu sıralar Tuğrul Eryılmaz'ın yönetiminde yeniden yapılanan ve aylık olarak okurlarıyla buluşan dergi "allame olanla popüler olanı ayırmadan" yayın hayatını sürdürüyor.
Yayın tarihi: 24.09.2002
294
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.