Magazin

30 yıldır çocuklarımızın ölümüne göz yumuyoruz

30 yıldır çocuklarımızın ölümüne göz yumuyoruz

Sezen Aksu, önceki akşam Açıkhava’da sahneye çıktı. Şehitler için bestelediği “Tanrı’nın Gözyaşları” şarkısını seslendiren sanatçı, yaşanan terör olaylarının ardından konserini neden iptal etmediğini de açıkladı: “Bunlar, birbirimizin elini tutmaya ihtiyaç duyduğumuz zamanlar.”

POP müziğin dev isimlerinden Sezen Aksu, önceki akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıktı. Şehitler için bestelediği “Tanrı’nın Gözyaşları”nı seslendiren sanatçı, ülkeyi yasa boğan şehit haberlerinden sonra konserini neden iptal etmediğini de açıkladı: “Ben de ne yapsam bilemedim. Konserler iptal edilir ama bunlar birbirimizin elini tutmaya ihtiyaç duyduğumuz zamanlar. Herhalde bu gece bunun için buradayım.” Aksu, Afyonkarahisar’da cephanede meydana gelen patlamada 25 askerin şehit düştüğü akşam duygusal bir konuşma yaptı: “Bin türlü komiklik hazırlamıştım bu gece. Fakat şimdi hiçbirini yapmak içimden gelmiyor. 30 yıldır çocuklarımızın ölümüne göz yumuyoruz. Ben kendimi çok suçlu hissediyorum. Öyle ya da böyle, bu suç hepimize bulaştı. İnanıyorum ki ölümden başka bir sürü çözüm var. Ama biz çözüm için diretmedikçe bu kan durmayacak. Benim de yediğim lokma boğazımdan geçmiyor, uyku muyku kalmadı artık. Allah’tan ki şarkılar var. Bir insan neden 800 tane şarkı yazar? Herkes bir şekilde hayata tutunmanın yolunu buluyor, ben de böyle buldum herhalde. Çünkü düşünmeye başladığımda görüyorum ki hayatın her tarafında acı üstüne acı yaşanıyor. Yine de ümidimizi yeşertmek zorundayız.”

Aynı poz
Sezen Aksu, Frankie’de dans ederken görüntülendiği, işadamı Varujan Sırmabıyık olduğu iddia edilen kişinin menajeri Yaşar Gaga olduğunu açıkladı. Aksu, o geceki gömleğini giymesini istediği Gaga’yı sahneye çağırdı ve onunla yeniden dans etti.

Yayın tarihi: 07.09.2012
231
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.