Magazin

3. Ankara Sanat Fuarı açıldı

3. Ankara Sanat Fuarı açıldı

Çağdaş Sanatlar Vakfı'nca (ÇAĞSAV), üçüncüsü düzenlenen Ankara Sanat Fuarı açıldı.

Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirilen açılış törenine Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu, Kültür Bakanı Erkan Mumcu, Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer yolladığı mesajda, sanatın sağduyuyu geliştiren yüce bir çaba olduğunu ifade etti. ÇAĞSAV'ın kuruluşundan bu yana sanata önemli katkılar sağladığını vurgulayan Sezer, mesajında "Çağdaş insanlığa yolculukta sanat, yaşamımızı aydınlatacaktır" dedi.

Kültür Bakanı Erkan Mumcu ise ÇAĞSAV'a bakanlığı adına teşekkür ettiğini ifade ederken, bakanlık olarak görevlerinin kültür üretmek değil, kültür üreten sivil yapılara destek olduğunu söyledi. Mumcu, Kültür Bakanlığı'nın bu süreçte "kuluçka" işlevi görmesi gerektiğini ifade etti.

Ankara'ya çağdaş sanatlar merkezi kazandırılmasının önemine dikkat çeken Mumcu, "Bu konuda daha önce yapılmış çabaları devam ettireceğiz. Kültür Bakanlığı katkıya her zaman hazırdır" dedi.

Konuşmaların ardından onur ödülleri sahiplerine verildi. Bu yılki onur ödülleri bireysel alanda Prof.Dr. Turhan Erol'a, kurumsal alanda da Türkiye İş Bankası'na verildi. Turan Erol ile İş Bankası'nı konu alan sinevizyon gösterisinin de izlendiği açılışın ardından Çağdaş Sanatlar Merkezi'ndeki resim sergisi gezildi.
(ANKA)
Yayın tarihi: 14.04.2003
370
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.