Magazin

286 bin TL aldı Huzur’a kavuştu

286 bin TL aldı Huzur’a kavuştu

Güven Hokna Huzur Sokağı'nın yapımcı şirketiyle ters düştü

güven hokna

Huzur Sokağı dizisinin Saadet hanımı Güven Hokna yapımcı şirketten 9 bölümün parasını alamadığı için ihtar çekti. İhtar üzerine yapımcı şirket ünlü oyuncunun 286 bin 650 TL’sini ödedi.

Selin Demiratar, Sinem Öztürk, Kutsi gibi ünlü isimlerin baş rollerini paylaştığı Huzur Sokağı dizisinin oyuncusu Güven Hokna Saadet karakterini canlandırıyordu. Ünlü oyuncu 8 bölümlük parasını alamayınca yapımcı şirketle ters düştü.

Hokna bir hafta süre verdi

Normal yolla parasını alamayan Hokna, avukatı aracılığı ile yapımcı şirkete noter marifetiyle ihtar çekti. Beyoğlu 35. Noter aracılğı ile yapımcı şirkete 7 gün süre veren Hokna, ihtar dilekçesinde, şu ifadelere yer verdi; “ Müvekkilimiz , yapımınız olan ‘Huzur Sokağı’ adlı dizi filmin oyuncusu olarak rolünü icra etmektedir. 13.07.2012 tarihli müvekkilimizle yapmış olduğunuz sözleşmenin 7. Ve 9-b maddelerine istinaden müvekkilimizin alması gereken bölüm başı net 31 bin 850 TL den 9 bölüm net ücreti karşılığı olan 286 bin 650 TL tarafınızca ödenmemiştir.

Müvekkilimizin alacağı olan toplam 286 bin 650 TL’nin tarafınızca 7 gün içerisinde ödenmesini aksi takdirde söz konusu sözleşmeden doğan hakkımızdan ötürü tek taraflı olarak sözleşmeyi fesh edeceğimizi, hakkınızda yasal yollara başvuracağımızı’’ ifade edildi. Bunun üzerine yapımcı şirket geri adım atarak oyuncu Güven Hokna’ya 9 bölümlük alacağının tamamını ödedi. Yapımcı şirket gelecek sezonda ünlü oyuncuyla devam etmek istedi. Ama aralarında anlaşma hala netlik kazanmadı.

Yayın tarihi: 17.06.2013
1799
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.