Magazin

22 yaşında milyoner oldu!

22 yaşında milyoner oldu!

Hazal Kaya, genç yaşına rağmen paraya para demiyor!

2008 ile 2010 arasında Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı ‘Nihal’ karakteriyle geleceğe dair çok iyi ışık verdi.

Öylesine gerçekçi oynuyordu ki kimse onun oyunculuk eğitimi almadan bunu başarabildiğine inanmak istemiyordu. Oysa ki Bilgi Üniversitesi’nin Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümüne Aşk-ı Memnu ile birlikte kaydolmuştu.

Onun öncesinde Ayla Algan‘dan aldığı bir eğitim vardı ancak kısa sürmüştü. Daha önce Genco‘da dikkatleri çekmişti ama bu kadar başarılı olabileceğini kimse düşünmemişti. Genco dizisinde oynarken bölüm başına 8 bin lira alıyordu. 5’inci dizisi Aşk-ı Memnu’dan ise haftada 10 bin lira kazandı. Ve ‘Adını Feriha Koydum’, henüz 22 yaşındaki Hazal Kaya’nın patlama yaptığı televizyon dizisi oldu.

Menajeri artık annesi!

Bugün Gazetesi'nden Şebnem Özcan ve Bilal Özcan'ın haberine göre, ‘Kapıcı kızı Feriha’ karakterini o kadar gerçek oynadı kimilyonları bir kez daha kendisine hayran bıraktı. Yeni dizisi için MED Yapım’dan aldığı ücret bölüm başına 20 bin liraydı. Son 4 yılda yaklaşık 2 milyon lira parayı banka hesabına eklemeyi başardı 1 metre 58 santim boyundaki Hazal Kaya... Helal olsun... Ve iki sezonun sonunda kapıcı kızını oynamaktan sıkıldı. Yapımcıya gitti, konuştu, “Beni öldürün” dedi. Öldürdüler; yıllardır birlikte çalıştığı ajanstan da ayrıldı. Artık, menajerliğini annesi Ayşegül Hanım‘ın yapmasını istiyordu. Avukatlık yapan Ayşegül Hanım kızı için mesleğini bıraktı ve Hazal Kaya’nın bütün işlerinin takibini üstlendi. Telefonla sorduğumuzda, kızı için severek işini bıraktığını söylüyor ve ekliyordu: “Aslında Hazal’ın yurtdışına açılmasını istiyoruz. Bunu kızım da biz de arzuluyoruz. Eğer ona bu yolu açabilecek bir menajer olursa, buyursun gelsin işleri üstlensin. Aksi halde, kızımın her işiyle ben ilgileneceğim.”

Dün Makedonya’ya uçtu

‘Adam Film’ şirketi aylardır kapısındaydı. Kürşat Başar‘ın yazdığı senaryoyu okumasını teklif ettiler. Okudu, çok beğendi. Balkan Savaşları arifesinden Çanakkale Savaşı dönemine kadar Balkanlar’da yaşanan acılar anlatılıyordu. Kardeşçe yaşamak için savaşan bir halkın, topraklarına sahip çıkma uğruna direnişinin ve memleketinden göç etmek zorunda kalışının hikâyesiydi yazılanlar. Dizinin ismi ‘Son Yaz Balkanlar 1912’ydi. Yani tam bir asır öncesi. Balkan Savaşları’nın 100’üncü yılında o günlere ışık tutacak bir dizide başrol oynamak heyecanlandırdı Kaya’yı... O dönemde yaşayan bir genç kızı canlandırması isteniyordu. Bölüm başına 30 bin lira talep etti, kabul ettiler. Aylık gelirini iki yılda 40 bin liradan 120 bin liraya çıkarmış oldu.

Yayın tarihi: 25.08.2012
245
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.