Magazin

22 tablo, nafaka kavgası başlattı

22 tablo, nafaka kavgası başlattı

Cem Yılmaz'ın sanat aşkı nafaka kavgasına neden oldu. Ünlü komedyenin 140 bin dolar karşılığı aldığı 22 adet İsmet Doğan tablosu, ressam Doğan'la eski eşini mahkemelik etti.

Bir süre önce yaşanan olayda ünlü komedyen Cem Yılmaz, bir ev partisinde duvarda gördüğü ressam İsmet Doğan'a ait tabloyu çok beğendi. Ertesi sabah İsmet Doğan'ın kapısına dayanan Cem Yılmaz, "Resimlerini çok beğendim" diyerek Doğan'dan 40 bin dolarlık tablo aldı. Daha sonra oyununa davet ettiği Doğan'dan aralıklarla tablo almaya devam eden Cem Yılmaz, sanatçının 22 tablosuna sahip oldu ve toplam 140 bin dolar ödedi. Cem Yılmaz'ın işte bu resim merakı nafaka kavgasına neden oldu.

Cem Yılmaz'ın gözü çok iyi
Yılmaz'ın 140 bin dolarlık tablo aldığını öğrenen İsmet Doğan'ın bir süre önce boşandığı eşi, "Cem Yılmaz'a yüksek fiyatla tablo sattı" diyerek aldığı nafakanın artırılması için mahkemeye başvurdu. Olayı doğrulayan İsmet Doğan, "Ben bu alışverişte en çok Cem Yılmaz'ın gözüne şaşırdım. Belki karikatüristliğinden gelen bir şey, resimleri okumasına iyi biliyor" dedi. Cem Yılmaz'ın son gösterisi CMYLMZ isminde de, resimlerini çok beğendiği İsmet Doğan'dan etkilendiği görüldü. Çünkü İsmet Doğan'ın 2003'te açtığı sergisinin adı 'BDNZMNMKN' (Beden Zaman Mekan)...
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.04.2006
310
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.