Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

2007 Arap güzeli Bahreyn'den çıktı

2007 Arap güzeli Bahreyn'den çıktı

Bu yıl ikincisi düzenlenen "2007 Arap Dünyası Güzeli" yarışması tüm tepkilere rağmen Mısır'da yapıldı. Bahreynli güzel Cenahi birinci oldu.

Güncellenme tarihi: 02.05.2014
Güzellik yarışmasından fotoğraflar Ülkeye İslami düzen getirmeye çalışan "Müslüman Kardeşler Cemaati"nin giderek güçlendiği Mısır'da, tüm tepkilere rağmen ikinci kez güzellik yarışması düzenlendi. Başkent Kahire'de önceki gün gerçekleştirilen "2007 Arap Dünyası Güzeli" yarışmasında Bahreynli güzel Vefa Cenahi birinci oldu. Arap dünyasının en güzel kızının seçildiği yarışmaya ilk kez katılan ve kraliçelik tacını türbanının üzerine takan Vefa Cenahi'nin ardından ikinciliği Lübnanlı güzel Rula Bahci, üçüncülüğü Tunuslu güzel Hatice Mrabt ve dördüncülüğü de Libyalı güzel Rima el Kseyri elde etti. Aralarında Lübnan, Irak, Libya, Filistin, Mısır, Cezayir, Fas, Tunus ve Sudan'ın bulunduğu 16 Arap ülkesinin katıldığı yarışma, dünyanın birçok yerinde düzenlenenlerden farklı oluşuyla dikkat çekti. Suudi Arabistan'ın ilk kez bu yıl katıldığı yarışmada mayolu geçiş yapmayan güzellerin, sadece kısa kollu tişörtler giymelerine izin verildi. Fazla dekolte olmayan tuvaletler giyebilen yarışmacılardan birkaçı ise milli kıyafetlere benzer kostümleri tercih etti. Yarışma sırasında adayların çoğunluğunun sıkılgan ve çekingen tavırları dikkat çekerken, Lübnanlı Rula Bahci ve geçen yılın kraliçesi Iraklı Claudia Hana profesyonellikleriyle göz doldurdu. (Milliyet)
494
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.