Magazin

2006'da Paris Hilton arandı!

2006'da Paris Hilton arandı!

İnternet'teki arama motorlarında 2006'de en çok sinema ve müzik dünyasının yıldızları ve site adresleri arandı.

En çok kullanılan arama motorlarından Google'ın açıklamasına göre, 2006´da en çok arananların başında, Hilton otellerinin varisi Paris Hilton ve popüler internet sitelerinden "Myspace" geliyor.

İnternet kullanıcılarının, ziyaret etmek istedikleri sitelerin adresini yazmak yerine sık sık Google'da bu siteleri arama yoluna başvurdukları belirtiliyor.

Google'da en çok arananlarda Myspace'den sonra, 'world cup' (Dünya Kupası), 'metacafe' (video paylaşım sitesi), 'radioblog' (müzik sitesi), 'wikipedia' (İnternet'teki ansiklopedi) ve 'video' sözcükleri geliyor.

Google'ın haberler sayfasında ise en çok Paris Hilton, Orlando Bloom, kanser, Katrina fırtınası ve 'podcast' aranıyor. Diğer arama motorlarında da sinema ve müzik dünyasının ünlülerinin en çok arananlar arasında olduğu görülüyor.

En çok kullanılan arama motorlarından Yahoo'da en çok arananlar arasında da Britney Spears, , Shakira, Jessica Simpson, Paris Hilton ve Beyonce bulunuyor.
Yayın tarihi: 20.12.2006
452
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.